Brexit. Izba Gmin przełożyła głosowanie nad umową z UE

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania nie opuści struktur Unii Europejskiej 31 października 2019 r. W sobotę Izba Gmin przyjęła poprawkę Letwina, której celem jest uniknięcie brexitu bez umowy.
 Brexit. Izba Gmin przełożyła głosowanie nad umową z UE
screen YouTube@Sky News
Izba Gmin przyjęła poprawkę Letwina, która pozwala parlamentarzystom wprowadzać poprawki do umowy wynegocjowanej przez Borisa Johnsona. To oznacza, że brexit prawdopodobnie zostanie przeprowadzony najwcześniej 31 stycznia, a nie jak zakładano 31 października.

Przed godz. 16 w Izbie Gmin odbyło się głosowanie nad poprawką. Poparło ją 322 parlamentarzystów, przeciw było 306 posłów.

Zgodnie z tzw. ustawą Benna, premier Boris Johnson będzie musiał zwrócić się do Brukseli o przesunięcie terminu opuszczenia Wielkiej Brytanii z UE do 31 stycznia 2020 r.

Dzisiejsza sesja w Izbie Gmin jest pierwszą od 1982 roku weekendową sesją parlamentarną. Nie ma lepszego rozwiązania niż to, do którego przekonuję - apelował do posłów opozycji przed głosowaniem Boris Johnson. Podczas posiedzenia mówił, że „trzeba zrobić to, co należy”. - Nasi wyborcy oczekują, że zrobimy to dzisiaj, więc zróbmy - mówił Johnson.

Źródło: money.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura