Ksiądz katecheta wyróżniony w konkursie na Nauczyciela Roku 2019

- Bardzo lubię uczyć, dokształcam się i cały czas próbuję nowych metod dotarcia do młodych ludzi - wyznał ks. Damian Wyżkiewicz, wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2019.
 Ksiądz katecheta wyróżniony w konkursie na Nauczyciela Roku 2019
/ screen YouTube @Maskacjusz TV
Ksiądz Damian Wyżkiewicz jest magistrem teologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz doktorantem w Polskiej Akademii Nauk. Na co dzień jest katechetą w jednej z warszawskich szkół.
 

Staram się [przyciągnąć młodych ludzi do nauki o Kościele - red.] na tyle, na ile mogę. Zależy to od tego, na ile ktoś jest otwarty na rozmowę, na jego problemy, na wysłuchanie


- mówił w programie Polsat News ksiądz.

Uczniowie, z którymi prowadzi zajęcia religii, podkreślają, że „to nie są kazania, tylko dyskusja”. - Nie musimy słuchać przez całe 45 minut, jak trzeba postępować z wiarą, tylko możemy włączyć się do rozmowy z księdzem - mówi jeden z uczniów Zespołu Szkół im. E. Konopczyńskiego w Warszawie.

Sam ksiądz zwrócił uwagę, że zanim przechodzi do rozmowy na temat Boga, wiary i teologii, przez większość roku szkolnego próbuje uczyć młodzież „czym jest komunikacja, co to są mechanizmy obronne, żeby młodzież zrozumiała siebie”.
 

Później troszkę filozofii, trochę etyki i dopiero na końcu zaczynamy właściwie pod koniec roku rozmawiać o sprawach wiary, teologii, Biblii


- przyznaje ks. Damian Wyżkiewicz.

Źródło: polsatnews.pl/wiez.com.pl
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe