[video] Nagranie sprzed lat. Urban, Michnik, Monika Olejnik. "To będzie sfilmowane?"

W 1991 roku, kiedy Zbigniew Bujak wystawił swoją legitymację Solidarności na aukcji charytatywnej generałowej Kiszczakowej, Piotr Semka i Jacek Kurski usiłowali poprosić o komentarz Adama Michnika, który właśnie odbywał debatę z Jerzym Urbanem w radiowej Trójce nt. stanu wojennegp
 [video] Nagranie sprzed lat. Urban, Michnik, Monika Olejnik. "To będzie sfilmowane?"
/ screen TT
Adam Michnik uciekł wtedy w pośpiechu przed pytaniami dziennikarzy programu TVP "Refleks", za to Jerzy Urban udzielił długiego komentarza. Po wszystkim wsiadł do samochodu zabierając ze sobą... prowadzącą program Monikę Olejnik

-  (...) Potem wyszła Olejnik, wściekła, że Urban czeka na nią w samochodzie, wcześniej umówiony, że ją gdzieś podwiezie, a ona nie może do niego wsiąść bo stoi kamera. Michnik najwyraźniej umówił się zaś z Urbanem, że wsiądzie 200 metrów dalej. Podniósł kołnierz i przebiegł na drugą stronę ulicy. Na szczęście kamera cały czas chodziła.

Zobaczyłem, że 150 metrów dalej Michnik od strony Legii, z jakiś krzaków przeskakuje z powrotem i wsiada do samochodu Urbana. Słychać na filmie jak komentuję, że oto Adaś jedzie z Urbanem.


- relacjonował Jacek Kurski

- Gdzie pojechali wszyscy razem? Monika Olejnik twierdzi, że poda do sądu każdego, kto będzie mówił iż pojechali razem na imieniny Aleksandra Kwaśniewskiego, które przypadają 12 grudnia. Takie były pogłoski. W tym dniu nagrywaliśmy.


- relacjonował Piotr Semka

źródło: TT/wPolityce.pl

cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe