Wyznaczono datę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

O źródle radości mogą mówić polscy katolicy. 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie dojdzie do niecodziennego wydarzenia. Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński zostanie zaliczony w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego.
 Wyznaczono datę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego
wikipedia/public domain

Na początku października br. oficjalnie ogłoszono zatwierdzenie cudu za pośrednictwem kard. Wyszyńskiego i co za tym idzie zamknięcie jego procesu beatyfikacyjnego. Nie podano wtedy jednak daty samego wydarzenia.

Warszawski metropolita kard. Kazimierz Nycz zwrócił się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o to, by beatyfikacja odbyła się w Warszawie oraz o wyznaczenie daty powiązanej ze śmiercią Prymasa Tysiąclecia, która nastąpiła 28 maja 1981 roku.

Beatyfikację wyznaczono na pierwszą niedzielę czerwca, obchodzoną w Warszawie jako Święto Dziękczynienia, które celebrowane jest pielgrzymką z pl. Piłsudskiego i Mszą św. w Świątyni Opatrzności Bożej. W roku 2020 święto to przypada 7 czerwca. 

Pierwsza niedziela czerwca jest także rocznicą liturgiczną beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, która odbyła się 6 czerwca 2010 roku.

adg/k

źródło: rp.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura