Jerzy Bukowski: Jaśkowiec chce wyrzucić abp. Jędraszewskiego

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz lokalnych struktur PO Dominik Jaśkowiec zaproponował usunięcie z kapituły Medalu Cracoviae Merenti metropolity krakowskiego.
 Jerzy Bukowski: Jaśkowiec chce wyrzucić abp. Jędraszewskiego
/ screen yt
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Dominik Jaśkowiec zaproponował usunięcie z kapituły Medalu Cracoviae Merenti metropolity krakowskiego (obok niego zasiadają w niej prezydent podwawelskiego grodu i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego).
           
Aby pozbyć się z tego gremium księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego, którego bojkot zapowiedział już wcześniej za obronę przez niego skazanego za pedofilię byłego metropolity Sydney i prefekta Sekretariatu do Spraw Gospodarczych Stolicy Apostolskiej kardynała George’a Pella, Jaśkowiec zaproponował, żeby w skład kapituły wchodziło oprócz prezydenta i rektora dwóch przedstawicieli świata nauki oraz jeden środowisk twórczych wskazanych przez Komisję Kultury RMK.
           
- Uważam, że ze względu na bardzo kontrowersyjne wypowiedzi i działania poniżające ludzi o innych poglądach abp Marek Jędraszewski nie powinien zasiadać w kapitule najważniejszego, honorowego odznaczenia przyznawanego w Krakowie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dodając, że chodzi mu o całokształt wypowiedzi i działań metropolity, m.in. o jego wypowiedzi na temat mniejszości seksualnych, relatywizowanie pedofilii oraz sposób zwolnienia pracownic Kurii.
           
Na ten pomysł zareagował natychmiast wiceprzewodniczący Rady Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości pisząc na Facebooku:
           
Dominikowi Jaśkowcowi nie podobają się poglądy abpa Jędraszewskiego, dlatego chce go wyrzucić z komisji medalu Cracoviae Merenti. Dodatkowo chce wprowadzić politycznie wybieranych członków, w tym jednego przez samego siebie.
           
Przewodniczący RMK chce też, aby medal został przyznany „Tygodnikowi Powszechnemu” za wkład w rozwój krakowskiej kultury i niezłomne propagowanie idei kościoła otwartego. Wiadomo zaś, że to czasopismo nie cieszy się sympatią Kurii Metropolitalnej w jej obecnym składzie personalnym.
           
Szykuje się polityczna burza pod Wawelem.
 /k

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe