REKLAMA

[video] "Mama powiedziała, że jestem dziewczynką" - matka chce zmienić płeć syna

Sprawa małego Jamesa została nagłośniona po tym jak Sąd w Teksasie pozwolił na chemiczną zmianę płci chłopca. Na krótkim filmie widzimy 3 letniego Jamesa Youngera, zwykłego chłopca którego cechy fizyczne i biologiczne nie wskazują na jakąkolwiek odmienność płciową. Jego matka twierdzi, że James zawsze chciał być dziewczynką. Na nagraniu chłopiec mówi co robiła jego mama. Informacje podała m.in. Liz Wheeler - amerykańska publicystka i aktywistka o konserwatywnych poglądach.
 [video] "Mama powiedziała, że jestem dziewczynką" - matka chce zmienić płeć syna
/ twitter.com

- Jesteś chłopcem prawda?
- Nie, jestem dziewczynką.
- Kto Ci to powiedział?
- Mamusia.


Chwilę później James przyznaje, że mama ubierała go w sukienki, malowała paznokcie lakierem czy też zakładała mu swoją biżuterię.

Dziś James ma 7 lat i od dłuższego czasu jest poddawany terapii "social transition", którą można przetłumaczyć jako społeczną zmianę płci. Ubieranie go w damskie ubrania i przekonywanie do zachowań kulturowo zgodnych z zachowaniem dziewczynek miało zmienić jego osobowość i pomóc przejść przemianę. Matka zmieniła też jego imię na Luna by bardziej zaadoptować go do żeńskiej roli w społeczeństwie.

Sprawa poruszyła znaczną część amerykańskiego społeczeństwa, które uznało działanie matki małego Jamesa za nadużycie władzy rodzicielskiej.

Akcję można śledzić na twitterze pod hasztagiem #ProtectJamesYounger

Źródło: Liz Wheeler
 

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura