"Nagradzanie jego publikacji byłoby promowaniem nieprawdy". Prof. Szeremietiew o aferze z Zychowiczem

W czwartek 24 października podano informację mediom, że książka „Wołyń Zdradzony” autorstwa Piotra Zychowicza została usunięta z konkursu „Książka Historyczna Roku”. Sprawa wywołała duże kontrowersje, ponieważ jak informował autor, pozycję usunięto na tydzień przed końcem głosowania wbrew prawu i bez wiedzy jury. Swoją opinią w tej sprawie podzielił się prof. Romuald Szeremietiew.
 "Nagradzanie jego publikacji byłoby promowaniem nieprawdy". Prof. Szeremietiew o aferze z Zychowiczem
/ Piotr Zychowicz, screen YT
Piotr Zychowicz poinformował w czwartek na Twitterze, że jego książka „Wołyń Zdradzony” została usunięta z konkursu „Książka Historyczna Roku”. Informacja wywołała duże wzburzenie członka jury prof. Sławomira Cenckiewicza, o czym pisaliśmy na portalu Tysol.pl.

"Tego mi Tusk w czasach 'SB a Lech Wałęsa' nawet nie zrobił!". Cenckiewicz zbulwersowany ws. Zychowicza

Dzisiaj sprawa ma swój dalszy ciąg. W związku z wydarzeniami wokół książki Zychowicza, red. Łukasz Warzecha opublikował list otwarty w tej sprawie. Podpisali się pod nim m.in prof. Stanisław Żerko, prof. Sławomir Cenckiewicz, prof. Zbigniew Lewicki, dr Wojciech Stanisławski i wielu innych publicystów i naukowców. Wtedy do dyskusji włączył się prof. Szeremietiew.
 

Od dłuższego czasu wielu historyków polemizuje z książkami pana Z. wykazując jego braki warsztatowe, manipulowanie faktami, snucie szkodliwych z punktu widzenia prawdy opowieści. Nie ma to żadnego wpływu na autora. Nagradzanie jego publikacji byłoby promowaniem nieprawdy


- napisał prof. Romuald Szeremietiew.
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe