"Niedopuszczalne zachowanie". 12. edycja konkursu Książki Historycznej Roku unieważniona

Jak poinformował portal Interia.pl prof. Antoni Dudek, jeden z członków jury, w związku ze skandalem związanym z wycofaniem książki Piotra Zychowicza, 12. edycja konkursu Książki Historycznej Roku została unieważniona.
 "Niedopuszczalne zachowanie". 12. edycja konkursu Książki Historycznej Roku unieważniona
/ Piotr Zychowicz, screen YT
W czwartek 24 października podano informację mediom, że książka „Wołyń Zdradzony” autorstwa Piotra Zychowicza została usunięta z konkursu „Książka Historyczna Roku”. Sprawa wywołała duże kontrowersje, ponieważ jak informował autor, pozycję usunięto na tydzień przed końcem głosowania wbrew prawu i bez wiedzy jury.

Czytaj więcej: "Tego mi Tusk w czasach 'SB a Lech Wałęsa' nawet nie zrobił!". Cenckiewicz zbulwersowany ws. Zychowicza
 

"W zaistniałej sytuacji decyzję organizatorów o unieważnieniu 12. edycji konkursu Nagroda Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego uważam za w pełni uzasadnioną. Równocześnie pragnę gorąco przeprosić autorów i autorki wszystkich prac nominowanych w tej edycji konkursu za powstałą sytuację. Chcę też oświadczyć, że z uwagi na niedopuszczalne w mojej ocenie zachowanie niektórych organizatorów konkursu, nie widzę dalszej możliwości uczestnictwa w pracach jury. Popierając samą ideę konkursu wspierającego czytelnictwo książek historycznych, równocześnie uważam, że jego dotychczasowa formuła organizacyjna została skompromitowana


- czytamy w oświadczeniu prof. Antoniego Dudka na Interia.pl

źródło: interia.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe