Afera Czajki. WP: "Swoje nieczystości Warszawa rozsyłała po Polsce przez 6 lat

W czwartek agenci CBA dokonywali przeszukań w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Wygląda na to, że instytucja wykazywała się niesamowitą niegospodarnością.
 Afera Czajki. WP: "Swoje nieczystości Warszawa rozsyłała po Polsce przez 6 lat
screen - TVP Info
Warszawska oczyszczalnia ścieków produkuje rocznie 120 tys. ton osadów, które następnie powinny być osuszone i spalone.

Okazuje się, że kosztująca 477 mln złotych spalarnia osadów w oczyszczalni Czajka nigdy nie działała tak jak należy, a wywożenie nieczystości po całej Polsce odbywało się od początku istnienia spalarni, czyli od 6 lat. Miesięczny koszt tego dodatkowego przedsięwzięcia ma wynosić około 1,7 mln zł.
 

Wyliczyliśmy, że średnio w ciągu roku działa przez 6 miesięcy. W tym czasie MPWiK ponosił dodatkowe koszty, zlecając wywóz osadów do kilkunastu miejsc w Polsce


- informuje Krzysztof Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Według Gołębiewskiego cała sytuacja budzi duże wątpliwości WIOŚ, stąd uznano, że właściwym organem do sprawdzenia tej sytuacji będzie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Przypomnijmy, że początkowo media informowały, że osady ściekowe są wywożone z Warszawy do pięciu różnych miejsc w Polsce od grudnia ubiegłego roku, co spowodowane było „awarią rekuperatorów (wymienników ciepła)”.

Źródło: wp.pl
kpa

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura