Belgijscy ekolodzy chcą zablokować przekop Mierzei Wiślanej. Interweniują w Komisji Europejskiej

Belgijscy europosłowie z ugrupowania Ecolo wzywają Komisję Europejską do interwencji ws. budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. "Inwestycja jest nie na rękę Kremlowi i nagle "ekolodzy" z całej Europy zaczynają protestować" - komentuje poseł PiS Kazimierz Smoliński.
 Belgijscy ekolodzy chcą zablokować przekop Mierzei Wiślanej. Interweniują w Komisji Europejskiej
/ screen YT
Jak dowiadujemy się z publikacji "Dziennika Bałtyckiego", aktywiści z organizacji Obóz dla Mierzei Wiślanej próbują zablokować przekop Mierzei Wiślanej. W tym celu zwrócili się do belgijskiej partii Ecolo, która powiadomiła o sprawie Komisję Europejską. Ekolodzy starają się również zainteresować tematem belgijską prasę. 

Ekolodzy sprzeciwiający się budowie przekopu podkreślają, że w wyniku inwestycji Polskę mogą czekać unijne sankcje. Przypominają, że Komisja Europejska już dwa razy wzywała Polskę do wstrzymania prac do czasu rozwiania wszelkich wątpliwości środowiskowych. Pisano w tej sprawie do konsorcjum Besix/NDI, które wraz z przedstawicielem Urzędu Morskiego zapowiadało jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych dot. Mierzei.
 

To tematy prowadzone przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Konsorcjum jest wykonawcą prac i działa zgodnie z umową zawartą z inwestorem 


- tłumaczy jednak w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI.
 

Belgijscy "ekolodzy'' wzywają KE do interwencji w Polsce ws. #PrzekopMierzei. Jak to się mówi- uderz w stół a nożyce się odezwą. Inwestycja jest nie na rękę Kremlowi i nagle "ekolodzy" z całej Europy zaczynają protestować. Ale mam dla "ekologów" wiadomość - przekop powstanie


- komentuje poseł PiS Kazimierz Smoliński.
 

źródło: "Dziennik Bałtycki", twitter

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe