REKLAMA

Znaleziono kolejne ludzkie szczątki na Westerplatte. Internauci do Dulkiewicz: "Nie jest pani wstyd?"

Jak podaje Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, podczas V etapu badań archeologicznych na terenie Półwyspu Westerplatte odnaleziono ósme szczątki ludzkie.
 Znaleziono kolejne ludzkie szczątki na Westerplatte. Internauci do Dulkiewicz: "Nie jest pani wstyd?"
/ pixabay.com
28 października odbyła się akcja podejmowania jednego z trzech szkieletów złożonych we wspólnym wkopie grobowym. Podczas prac, w trakcie dalszej eksploracji wypełniska wkopu ujawniono kolejny, czwarty już szkielet. Spoczywa on twarzą do ziemi na głębokości około 130 cm. Bezpośrednio na szkielecie zalegają szczątki wcześniej odkrytych trzech osób. W trakcie prac odnaleziono min. ładownicę z polską amunicją oraz polskie guziki mundurowe. 

Podsumowując, w trakcie V etapu badań archeologicznych na Westerplatte, który rozpoczął się 12 września 2019 r., do chwili obecnej odnaleziono 8 szkieletów ludzkich zachowanych w całości bądź fragmentarycznie.  

Badania archeologiczne prowadzone na Westerplatte objęte są od początku patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Jarosława Sellina.

Sprawa wywołuje spore wzburzenie wśród internautów. Przypomnijmy, że przeciwko przejęciu terenów Westerplatte przez rząd bardzo ostro oponowała Aleksandra Dulkiewicz, wg. której miasto Gdańsk wystarczająco dobrze wywiązywało się z obowiązku dbania o te tereny. 
 
źródło: muzeum1939.pl/

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura