Ruszyła policyjna akcja „Znicz”. Wzmożone kontrole na drogach

Akcja potrwać ma do niedzieli, 3 listopada. W tym czasie na polskie drogi wyjedzie około 5 tysięcy policjantów drogówki. Ale będą ich wspierać policjanci z patroli pieszych, kryminalni i żandarmeria wojskowa.
Policja Ruszyła policyjna akcja „Znicz”. Wzmożone kontrole na drogach
Policja / Policja

Choć w akcji chodzi przede wszystkim o to, aby wyłapać pijanych kierowców, oraz tych którzy jeżdżą niesprawnymi autami, policjanci chcą się również skupić na regulacji ruchu, aby nie tworzyły się korki – szczególnie przy cmentarzach.

Kierowcy muszą pamiętać o tym, aby pasażerowie mieli zapięte pasy, oraz nie przekraczać ograniczeń prędkości. Drogówka zapowiada, że w tym roku może być wyjątkowo surowa w przyznawaniu mandatów.

- Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych. Oni są wciąż słabo widoczni na drogach – mówi podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak informuje Komenda Główna Policji, podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. W zeszłym roku policjanci zatrzymali 1299 kierujących pod wpływem alkoholu.

ppi
Źródło: Policja


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe