REKLAMA

Pilne! Trybunał Sprawiedliwości UE: Polska złamała prawo ws. uchodźców

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok ws. złamania prawa przez Polskę, Czechy i Węgry ws. odmowy przyjęcia uchodźców. Zapowiada to rzecznik TSUE
 Pilne! Trybunał Sprawiedliwości UE: Polska złamała prawo ws. uchodźców
/ pixabay.com

- Polska, Czechy i Węgry złamały prawo UE odmawiając relokacji uchodźców – przekazuje Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Opinia Rzecznika nie jest wiążąca, choć zapowiada wyrok, jaki w tej sprawie podejmie TSUE.

Polska, Czechy i Węgry odmówiły przyjęcia niekontrolowanej liczby uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, co wymuszała na Unii Europejskiej Angela Merkel, kanclerz Niemiec. Choć większość krajów UE zgodziła się na bezwarunkowe przyjęcie uchodźców, kraje nowej UE, biorąc przykład z Polski zaczęły odmawiać niekontrolowanego przyjmowania uchodźców.

Polska argumentowała odmowę tym, że przyjmuje większość uchodźców z ogarniętej wojną z Rosją Ukrainy, którzy znaleźli u nas pracę i dom.

Bliskowschodni uchodźcy nie chcieli i wciąż nie chcą integrować się z krajami Europy Zachodniej. Drastyczny wzrost przestępstw, w tym przede wszystkim pobić oraz gwałtów, których sprawcami byli bliskowschodni przybysze sprawił, że nawet Angela Merkel przyznała niedawno, że jej polityka otwartych drzwi była błędna.

ppi
Źródło: TSUE


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura