REKLAMA

"Trzecie pokolenie UB". Zniszczono tablicę upamiętniającą żołnierza AK - ppor. H. Jóźwiaka ps. "Groźny" 

Jak informuje w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ" niezidentyfikowani jeszcze wandale zniszczyli tablicę upamiętniającą żołnierza Armii Krajowej - ppor. Henryka Jóźwiaka ps. " Groźny". Było to jedyne miejsce upamiętniające bohatera.
 "Trzecie pokolenie UB". Zniszczono tablicę upamiętniającą żołnierza AK - ppor. H. Jóźwiaka ps. "Groźny" 
/ screen Facebook @Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ"

Niespełna miesiąc temu miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika-tablicy pamiątkowej poświęconej ppor. Henrykowi Jóźwiakowi, ps. „Groźny” oraz żołnierzom oddziału ROAK.

Niestety, niezidentyfikowani jeszcze wandale dopuścili się profanacji tegoż miejsca pamięci. Tablica za sprawą, której chcieliśmy oddać hołd Bohaterom jak ppor. Henryk Jóźwiak – żołnierz Armii Krajowej, który w walce o wolną, niepodległą Polskę poniosl najwyższą ofiarę, który wciąż nie doczekał się pochówku ponieważ jego szczątki zakopane zostały w dole śmierci


- czytamy we wpisie Stowarzyszenia. O akcie wandalizmu powiadomione zostały organy ścigania. Sprawą zainteresowały się także ogólnopolskie media, a ponadto prowadzone jest również prywatne śledztwo.
 

Wszystkich sympatyków naszego środowiska oraz ludzi, którym na sercu leży przywracanie do świadomości narodowej prawdziwych bohaterów, pragniemy zapewnić, że nie spoczniemy póki sprawca lub sprawcy dewastacji nie zostaną zidentyfikowani, a także pociągnięci do odpowiedzialności.

Na koniec warto przytoczyć słynne wyrażenie, ale jakże wymowne w tej sytuacji: "Trzecie pokolenie AK walczy z trzecim pokoleniem UB". My, drodzy przyjaciele, złożyć broni nie możemy.


- podsumowują członkowie Stowarzyszenia.


raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura