REKLAMA

Czy w Polsce występują groźne, jadowite pająki? Lasy Państwowe: "Są 3 gatunki, których można się obawiać"

- Polskich pająków nie trzeba się bać, żaden domowy pająk nie jest w stanie zrobić nikomu krzywdy. Szczęki wielu z nich nie są w stanie nawet przebić skóry człowieka. Na terenie naszego kraju występują jednak trzy gatunki, których można się obawać. Natomiast bardzo trudno je spotkać - informują Lasy Państwowe w mediach społecznościowych.
 Czy w Polsce występują groźne, jadowite pająki? Lasy Państwowe: "Są 3 gatunki, których można się obawiać"
/ Sieciarz Jaskiniowy, fot. Magne Flåten - Wikipedia CC BY-SA 3.0

Pająki nie cieszą się najlepszą sławą ???? Zwłaszcza końcówka października robi im złą prasę :)
Naukowcy od dawna badają przyczyny arachnofobii (lęku przed pająkami). Większość z nich skłania się do twierdzenia, że bierze ona swój początek w dzieciństwie. Kiedy dziecko widzi dorosłych reagujących obrzydzeniem na pająki lub jest nimi straszone przez rodzeństwo czy rówieśników????.

Polskich pająków jednak nie trzeba się bać, żaden domowy pająk nie jest w stanie zrobić nikomu krzywdy. Szczęki wielu z nich nie są w stanie nawet przebić skóry człowieka


- czytamy we wpisie Lasów Państwowych na Facebooku. Z wpisu dowiadujemy się jednak, że w Polsce występują trzy gatunki, których można się obawiać.
 

Natomiast bardzo trudno je spotkać, no chyba, że ktoś często odwiedza jaskinie, studzienki kanalizacyjne, piwnice czy wyloty tuneli kolejowych. Tam bowiem mieszka jeden z bardziej jadowitych pająków - sieciarz jaskiniowy. Jego ukąszenie może być porównane do użądlenia szerszenia.

Ok, przyznajemy, nie jest to najbardziej „pluszowe’ stworzenie w przyrodzie, ale na pewno większość z nich jest całkowicie niegroźna, a przede wszystkim pożyteczna. Zdecydowanie są naszymi sprzymierzeńcami a nie wrogami


- edukują Lasy Państwowe.raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura