Ks. Zieliński: Studenci warszawskiej uczelni myśleli, że ks. Popiełuszko zginął w Powstaniu Warszawskim

- Wiem, że studenci jednej z warszawskich uczelni, na pytanie wykładowcy, co wiedzą na temat ks. Jerzego Popiełuszki, odpowiedzieli niedawno: "A to ten, co zginął w Powstaniu Warszawskim" - mówił w "Salonie dziennikarskim" TVP Info ks. Henryk Zieliński. - Czy w ich świadomości istnieje coś takiego, jak zbrodnie komunistyczne? - zastanawiał się duchowny.
 Ks. Zieliński: Studenci warszawskiej uczelni myśleli, że ks. Popiełuszko zginął w Powstaniu Warszawskim
/ screen tvp.info
- Jeżeli czegoś się nie zrobi w sferze światopoglądowej, to za cztery lata na rynku wyborczym będą kolejne roczniki coraz bardziej lewicowe. Obozowi prawicy pozostanie czekanie na moment, kiedy będzie musiał oddać władzę, albo będzie musiał się tak bardzo przesunąć w lewo, że sam siebie nie rozpozna.
- mówił w "Salonie dziennikarskim" redaktor Karnowski. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi skupiła się przez moment na kwestii szkolnictwa i edukacji młodych ludzi.

- Rzeczywiście za cztery lata będą wyborcy, których cała świadomość dorosłego życia, to rządy PiS. Tutaj mamy oczywiście znane zjawisko psychologiczne buntu przeciw wizji świata zastanego. Powtarzam, i to jest moje kredo, że kwestia szkolnictwa i zmian paradygmatu polskiej szkoły jest kluczowa dla przyszłości.
- podkreślał jeden z zaproszonych gości, Maciej Świrski.

Prezes Reduty Dobrego Imienia przyznał, że oczywiście jest to proces długofalowy, ale zmiana systemu kształcenia nauczycieli to jedna z podstawowych kwestii. Jego zdaniem trzeba zasadniczo zastanowić się nad zmianą sposobu nauczania w kontekście tego, co nazywamy społeczeństwem informacyjnym. Konieczne są też duże inwestycje infrastrukturalne, które zapewnią młodym ludziom dobrą pracę.

- Chyba przyznam rację panu Maciejowi Świrskiemu, że problem kontynuacji świadomości pokoleń, to problem polskiego szkolnictwa
- dodał kolejny gość ks. Henryk Zieliński.

- Myślę, że ci ludzie, którzy w Żyrardowie głosowali za przywróceniem nazwy ulicy Jedności Robotniczej, nie zdawali sobie chyba nawet sprawy z tego, że robotnicy sami przeciwko tej jedności robotniczej wystąpili w 80-tym i potem 89-tym roku, że tak bardzo mamy do czynienia z zakłamaną rzeczywistością.
- mówił.

Zdaniem duchownego podstawowy problem to jakość naszego wykształcenia. Na potwierdzenie tego, ksiądz Zieliński przytoczył  zatrważającą anegdotę:
- Wiem, że studenci jednej z warszawskich uczelni, na pytanie wykładowcy, co wiedzą na temat ks. Jerzego Popiełuszki, odpowiedzieli niedawno: "A to ten, co zginął w Powstaniu Warszawskim". Czy w ich świadomości istnieje coś takiego, jak zbrodnie komunistyczne?

źródło: tvp.info

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe