REKLAMA

WP: Dwóch nowych wiceministrów utajniło swoje majątki

– Zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną – informuje Wirtualną Polskę biuro prasowe resortu finansów.
 WP: Dwóch nowych wiceministrów utajniło swoje majątki
/ fot. Wikimedia Commons / Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)
Według informacji Wirtualnej Polski, dwaj wiceministrowie w resorcie finansów Piotr Dziedzic i Tadeusz Kościński, którzy niedawno objęli stanowiska, nie wyrazili zgody na publikację oświadczeń o stanie majątkowym.

– Zgodnie z przepisami ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym stanowią tajemnicę prawnie chronioną – informuje Wirtualną Polskę biuro prasowe ministerstwa finansów. Biuro zaznacza, że osoba, która złożyła oświadczenie, za pisemną zgodą może pozwolić na ujawnienie oświadczenia.
 

Piotr Dziedzic – podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz Tadeusz Kościński - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów nie wyrazili zgody na publikację oświadczeń o stanie majątkowym


– brzmi komunikat biura prasowego Ministerstwa Finansów dla Wirtualnej Polski.

Dziedziczak i Kościński zachowali się podobnie jak Marian Banaś, który nie ujawnił swojego stanu posiadania z 2017 rok.

Źródło: wp.pl
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura