Migalski: "Nawet wierzący muszą wiedzieć, że liczba zniczy nie pomaga zmarłym". Prof. Żerko ostro

Marek Migalski wystąpił z eko-apelem do zapalających znicze na grobach swoich zmarłych.
 Migalski: "Nawet wierzący muszą wiedzieć, że liczba zniczy nie pomaga zmarłym". Prof. Żerko ostro
/ pixabay.com

Nawet wierzący muszą wiedzieć, że liczba zniczy nie pomaga zmarłym. Może więc za rok zapalić na grobach jeden znicz, a nie zawalać je kilkunastoma? Nieekologiczne to i jarmarczne. Bardziej pokazuje aspiracje społeczne i majątkowe, a nie pamięć o zmarłych. Co o tym sądzicie?

- pyta Marek Migalski.
 

A teraz już poważnie: "Nawet wierzący muszą wiedzieć" - skąd ta pogarda wobec nas? Tak bardzo Polacy zatrują planetę ten jeden dzień w roku?

- odpowiada prof. Żerko.
 

Bo akurat rozmawiamy o tym jednym dniu. Gdyby chodziło o rytualne kąpanie się w Gangesie, to mówiłbym o kosztach tamtejszego zatruwania rzeki przez religijne obrzędy. Żadna pogarda. Jedynie prośba o ograniczenie liczby zapalanych zniczy. Wskrzeszeń z tego wszak nie będzie, prawda?

- stwierdził Migalski.
 

Na pewno nie zapalę jednego tylko znicza na grobie ojca. A robienie z liczby zapalanych zniczy jakiejś afery jest śmiesznie. Polskie cmentarze tego jednego dnia, 1 listopada po zmroku, wyglądają pięknie

- zauważył Żerko.
 

Gdyby groby nie przypominały choinek w Nowym Yorku, polskie cmentarze wyglądałyby jeszcze piękniej, bo bardziej magicznie. A afery nie robię: apeluję jedynie o umiar. Ale, jak widać, średnio skutecznie. Pzdr. i chętnie na grobie Pana Ojca także zapaliłbym znicz. Niejeden

- odpisał polityk.

 
adg

źródło: TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe