Nieprawidłowości w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Czy ciało zostanie przeniesione?

Jak informuje Super Express policja została powiadomiona przez władze gminy Giżycko o możliwości popełnienia wykroczenia. Chodzi o organizację pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, na prywatnej posiadłości. Istnieje prawdopodobieństwo, że grób zostanie przeniesiony.
 Nieprawidłowości w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Czy ciało zostanie przeniesione?
screen yt
Przypominamy, że mężczyzna został pochowany w Fuledzie na Mazurach, na terenie prywatnej posiadłości jego rodziny. O fakcie tym policję miał powiadomić wójt Giżycka.

- Zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych wójt zawiadomił Komendę Powiatową Policji w Giżycku o podejrzeniu popełnienia wykroczenia. Z ustaleń wynika, iż miejsce pochówku nie stanowi terenu cmentarza, a lokalizacja grobu w formie opisanej przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego może stanowić naruszenie artykułu 12 ustępu 3 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych


– powiedział w rozmowie z Super Expressem Arkadiusz Konc, kierownik referatu rozwoju gospodarczego w Urzędzie Gminy Giżycko. Sprawą miał zainteresować się również sanepid.

Na chwilę obecną postępowanie jest prowadzone przez policję, która zdecyduje się czy przekazać je do prokuratury.
Piotr Woźniak-Starak w nocy z 17 na 18 sierpnia wypadł z łódki na jeziorze Kisajno. Ciało zostało wyłowione po pięciu dniach poszukiwań. Miał 39 lat. Mężczyzna był producentem filmowym, odpowiadał m.in. za filmy – „Bogowie” oraz „Sztuka kochania”.

Źródło: Super Express
 
 

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura