Rekordowa amnestia w USA. Z więzień w Oklahomie wychodzą 462 osoby

Republikański gubernator stany Oklahoma, Kevin Sitta ogłasza amnestię i wypuszcza 462 przestępców. Mówi, że to dla nich druga szansa. Opinia publiczna jest podzielona, bo co, jeżeli właśnie wypuszczeni nie skorzystają z niej?
Wesley Fryer Rekordowa amnestia w USA. Z więzień w Oklahomie wychodzą 462 osoby
Wesley Fryer / wikimedia creative commons

Poprzedni rekord liczby ułaskawionych jednego dnia ustanowił prezydent Barack Obama, który 20 stycznia 2017 r., ostatniego dnia sprawowania urzędu, ułaskawił 330 osób odsiadujących w więzieniach federalnych wyroki ze przestępstwa związane z posiadaniem narkotyków.

Amnestia Stitta obejmuje przede wszystkim osoby skazane za niegroźne dla otoczenia przestępstwa związane z narkotykami. Jak informuje stanowy resort sprawiedliwości z ostatniego roku z którego pochodzą miarodajne dane resortu, Oklahoma z 673 osobami odsiadujących wyroki na 100 tys. mieszkańców przegrywa tylko ze stanem Luizjana, gdzie na 100 tys. mieszkańców w grudniu 2016 r. przypadało 760 takich osób.

Ale masowe zwolnienia to duże oszczędności. Stitta informuje, że budżet stanowy zachowa 12 mln dolarów. I poprawi warunki w stanowych więzieniach, bo te są przepełnione i generują większą przestępczość.

ppi
Źródło: CNN


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe