Ordo Iuris na szczycie ONZ będzie walczyć przeciwko aborcji i seksedukacji

Pomimo trudności piętrzonych przez urzędników ONZ nasi eksperci uzyskali status delegatów na szczyt ONZ w Nairobi! - informuje Ordo Iuris.
ThinkGeoEnergy Ordo Iuris na szczycie ONZ będzie walczyć przeciwko aborcji i seksedukacji
ThinkGeoEnergy / wikimedia creative commons

Sesję szczytu w Nairobi poświęconą edukacji seksualnej organizują wspólnie UNICEF i znana z filmu „Nieplanowane” międzynarodowa aborcyjna organizacja Planned Parenthood.

- W planie innej sesji urzędnicy ONZ wprost piszą o konieczności przeciwstawiania się obrońcom życia! - dodają eksperci Ordo Iuris. - Wyraźnie widać, że szczyt zaplanowano tak, aby niepostrzeżenie wpisać w międzynarodowy system praw człowieka niemożliwe do zaakceptowania przez większość państw i społeczeństw normy. Nie będzie to jednak możliwe, jeżeli na sesjach roboczych szczytu wybrzmi mocno głos w obronie życia, rodziny i dzieci. Zadbaliśmy o to budując międzynarodowy sojusz, który może przeciwstawić się radykalnym ideologom.
 

Pierwszym efektem działania tej międzynarodowej koalicji jest uczestnictwo organizacji w szczycie. To właśnie międzynarodowa presja przełamała bariery stawiane przez urzędników ONZ. Ostatecznie statusów delegatów na szczyt ONZ był możliwy dzięki przekonaniu do tego kenijskiego rządu, gospodarza szczytu.

Ordo Iuris zgłosiło do ONZ formalne propozycje postanowień szczytu. Zgodnie z nimi ma on opowiedzieć się wyraźnie przeciwko aborcji, szczególnie że coraz powszechniejsze w skali globalnej stają się zjawiska aborcji ze względu na płeć, rasę i niepełnosprawność.

Organizacja będzie się również opowiadać za prawem rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, w tym w zakresie wiedzy dotyczącej seksualności.

- Chcemy także, by ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem pornografii została uznana za międzynarodowy priorytet – mówią eksperci.

Organizacja zamierza wygłosić stanowiska we wszystkich kluczowych kwestiach. Oraz wziąć udział w równoległym wydarzeniu w sąsiedztwie szczytu ONZ, którego gospodarzem będą organizacje pro-life z Europy i USA niedopuszczone do udziału w szczycie.

Konferencja ma realnie wpłynąć na prawo międzynarodowe. Uczestnicy będą rozmawiać nie tylko o przyczynach kryzysu, ale też pracować nad strategią, która pomoże go rozwiązać. Swój udział potwierdzili m.in. były wieloletni sekretarz Trybunału Sygnatury Apostolskiej i szef Kongregacji Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski, filozof prawa Chantal Delsol, szef Katedry Prawa Publicznego Uniwersytetu w Bonn Christian Hillgruber, rektor Uniwersytetu Macieja Korwina w Bonn Andras Lanczi, czeski myśliciel Roman Joch, a także wybitni goście z Polski, w tym sekretarz Konferencji Episkopatu bp Artur Miziński, redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki, sędzia Sądu Najwyższego Joanna Lemańska i inni.

- Nasz wspólny i stanowczy głos w obronie tego, co najważniejsze, może zatrzymać atak na życie, dzieci, rodzinę i małżeństwo – informuje mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.


ppi
Źródło: Ordo Iuris


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe