REKLAMA

Czarnecki: Powołanie do TK osoby, która ma doświadczenie legislacyjne nie jest żadnym grzechem

Gościem audycji Radia WNET był europoseł z ramienia PiS Ryszard Czarnecki. Poseł do PE odniósł się do kandydatur na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz.
 Czarnecki: Powołanie do TK osoby, która ma doświadczenie legislacyjne nie jest żadnym grzechem
/ screen YouTube / Onet
Czarnecki uważa, że kandydatury Piotrowicz i Pawłowicz są „bardzo dobre w sensie merytorycznym”. – Jeżeli ktoś powie „zaraz zaraz, przecież zarówno pan Piotrowicz, jak i pani Pawłowicz to politycy” to odpowiem: Jerzy Stępień, Jerzy Ciemniewski czy Marek Mazurkiewicz również zostawali członkami TK – stwierdził europoseł PiS.
 

Wtedy kandydatury polityków, czy ludzi, którzy piastowali funkcję posłów i bezpośrednio przechodzili do TK, jakoś nie przeszkadzały tym ugrupowaniom, które dzisiaj krzyczą


– uważa Ryszard Czarnecki.

Według polityka Prawa i Sprawiedliwości powoływanie do Trybunału Konstytucyjnego osoby, która ma doświadczenie legislacyjne w Sejmie „nie jest żadnym grzechem, ani zbrodnią”.

Czarnecki przypomniał, że rok temu w Niemczech także doszło do sytuacji, kiedy urzędujący poseł został powołany w skład Trybunału Konstytucyjnego.
 

Następnie został wybrany na wiceszefa tego trybunału i już wiadomo, że za rok zostanie nowym szefem Trybunału Konstytucyjnego Republiki Federalnej Niemiec. Jak widać - standardy europejskie


– zaznaczył polityk PiS.

Źródło: Radio WNET
kpa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura