Jaki: Tusk miał pełną świadomość, że trzeba byłoby zrobić podsumowanie tego co zrobił dla Polski

– Ma świadomość tego, że wtedy odpowiedź byłaby jedna – nic nie zrobił dla Polski. Może dla Niemiec czy innych państw, ale dla Polski nie zrobił nic – mówił na antenie Radia Maryja europoseł PiS Patryk Jaki.
 Jaki: Tusk miał pełną świadomość, że trzeba byłoby zrobić podsumowanie tego co zrobił dla Polski
/ screen YouTube
Patryk Jaki na antenie Radia Maryja ocenił decyzję o rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania na prezydenta Polski w zbliżających się wyborach. Zdaniem europosła PiS „wiele można zarzucić Donaldowi Tuskowi, ale nie to, że jest osobą niemądrą”.

Według Jakiego szef Rady Europejskiej wykalkulował, że jego dorobek polityczny podczas kampanii prezydenckiej zostałby szybko zweryfikowany. – Zrozumiał, że musielibyśmy dokonać podsumowania tego, w jaki sposób rządziła Platforma Obywatelska, kiedy był premierem – uważa eurodeputowany PiS. Zdaniem Jakiego Donald Tusk ma świadomość tego, że „byłby to obraz państwa ogarniętego przestępczością i korupcją”.
 

Miał pełną świadomość tego, że trzeba byłoby zrobić również podsumowanie tego, jak pełni funkcje europejskie i co zrobił dla Polski. (…) Ma świadomość tego, że wtedy odpowiedź byłaby jedna – nic nie zrobił dla Polski. Może dla Niemiec czy innych państw, ale dla Polski nie zrobił nic


– stwierdził Jaki.

Były wiceminister sprawiedliwości uważa również, że Tusk zdaje sobie sprawę, że doszłoby do porównania rządów PO-PSL z „dobrą zmianą” Zjednoczonej Prawicy. Wymienił dorobek ostatnich czterech lat rządów prawicy, podkreślając m.in. spadek przestępczości oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa Polaków.
 

Zjednoczona Prawica przez ostatnie lata rządów udowodniła, że nie tylko bezpieczeństwo jest domeną naszego obozu, ale również skuteczność, jeżeli chodzi o politykę społeczną. Mamy również sukcesy na arenie międzynarodowej


– zwrócił uwagę europoseł PiS.

Źródło: radiomaryja.pl
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe