Tusk: „Mam bardzo wyraziste poglądy. Ale one nie są poglądami większościowymi w Polsce”

– Przy czym jestem przekonany do swoich racji, będę ich bronił i o nie walczył – mówił w wywiadzie dla „Le Soir” szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 Tusk: „Mam bardzo wyraziste poglądy. Ale one nie są poglądami większościowymi w Polsce”
fot. Wikimedia Commons / Wikimedia Creative Commons
Zdaniem byłego premiera w czasach rządów PO-PSL „kryzys wywołany rządami PiS jest tak wielki, że należy by nie pozwolić tej partii niszczyć przez kolejne cztery lata ładu ustrojowego i praworządności”.

Tusk uważa więc, że kandydatem opozycji powinna być osoba, która może zbudować poparcie ponad połowy Polaków. On sam twierdzi, że jego „bardzo wyraziste poglądy” nie są poglądami większościowymi w Polsce.

Zdaniem szefa Rady Europejskiej PiS prowadzi politykę w sposób „południowo-amerykański”. – połączył to, co jest przyjemne, łatwe i atrakcyjne w lewicowej i prawicowej polityce – stwierdził.
 

Dzisiaj mój pogląd nie jest dominujący. Przy czym jestem przekonany do swoich racji, będę ich bronił i o nie walczył, także w Polsce, bo uważam, że trzeba zrobić wszystko – oczywiście w ramach czystej gry – żeby wygrać wybory prezydenckie, a za trzy lata parlamentarne


– mówił dla beligjskiego „Le Soir” Donald Tusk.

Przypomnijmy, że we wtorek szef Rady Europejskiej poinformował, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich. – Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji – mówił.

Źródło: wyborcza.pl
kpa


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura