REKLAMA

Abp. Marek Jędraszewski trafił do... "Brunatnej Księgi" stowarzyszenia Nigdy Więcej

To nie koniec skandalicznej i dyskredytującej abp. Marka Jędraszewskiego nagonki za słowa o "tęczowej zarazie". Jak się okazuje, duchowny trafił do... "Brunatnej Księgi" stowarzyszenia Nigdy Więcej. 
 Abp. Marek Jędraszewski trafił do... "Brunatnej Księgi" stowarzyszenia Nigdy Więcej
/ screen YT

Brunatna Księga stanowi dokumentację monitoringu przestępstw popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę oraz incydentów na tle rasistowskim, ksenofobicznym i aktów dyskryminacji na terenie Polski. Jest prowadzona przez Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” nieprzerwanie od 1996 roku.


- czytamy na stronie organizacji Nigdy Więcej. Dowiadujemy się tam, iż Brunatna Księga to "najbardziej obszerne i wiarygodne opracowanie danych na temat przemocy ksenofobicznej („hate crime”) w Polsce, z którego często korzystają media i organizacje międzynarodowe". 
 

Brunatna Księga nie jest publikacją o charakterze naukowo-prawniczym i nie powinna być w ten sposób rozpatrywana. Niniejsze opracowanie powstało przy zastosowaniu metod dziennikarskich i narzędzi publicystycznych


- zastrzegają autorzy. 
 

1 sierpnia podczas mszy w kościele Mariackim z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego metropolita krakowski abp prof. Marek Jędraszewski wygłosił kazanie, które miało charakter homofobiczny. Zawarł w nim następujące stwierdzenie: „Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”


- czytamy opis "homofobicznego incydentu" dokonanego przez abp. Jędraszewskiego w "Brunatnej Księdze".

źródło: nigdywiecej.org

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura