"Nie potrzebuję demonstracji, czołgów, samolotów". Spurek definiuje swój patriotyzm i cytuje Konstytucję

- Każdego dnia staram się być patriotką i nie potrzebuję świąt, dni wolnych od pracy, demonstracji, czołgów, żołnierzy i żołnierek na ulicach, samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy, tylko po to, żeby ktoś mógł powiedzieć - jestem patriotą. Ja potrzebuję szacunku, poszanowania godności każdego i każdej, zrozumienia, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność - pisze o patriotyzmie w Dzień Niepodległości lewicowa europosłanka Wiosny Sylwia Spurek.
 "Nie potrzebuję demonstracji, czołgów, samolotów". Spurek definiuje swój patriotyzm i cytuje Konstytucję
/ screen YT

JESTEM PATRIOTKĄ! ???????? ???? ????????

Dla wszystkich patriotów i patriotek, którzy / które dzisiaj wyruszą w marszu niepodległości, polecam świąteczną lekturę obowiązkową - Konstytucję RP z 1997 roku, w której można znaleźć sporo wartości patriotycznych, wartości, których każdy prawdziwy Polak i każda prawdziwa Polka powinni bronić.

▶ Poniżej tylko kilka wybranych, moich wartości konstytucyjnych, przez które definiuję mój patriotyzm


- pisze Spurek, do wpisu dołączając ikonki flagi Polskiej, tęczowej i UE. Wymienia Art. 1, 5, 10, 13, 32, 33, 69 Konstytucji RP.
 

Taki jest mój patriotyzm, każdego dnia staram się być patriotką i nie potrzebuję świąt, dni wolnych od pracy, demonstracji, czołgów, żołnierzy i żołnierek na ulicach, samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy, tylko po to, żeby ktoś mógł powiedzieć - jestem patriotą. Ja potrzebuję szacunku, poszanowania godności każdego i każdej, zrozumienia, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność.

Marzy mi się prezydent, a idealnie prezydentka, która zamiast promocji taniego populizmu, czołgów, samolotów, parad, tortów w kształcie orła, w dniu święta niepodległości będzie promowała takie wartości jak równość, solidarność, wolność.- czytamy we wpisie Sylwii Spurek.raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe