REKLAMA

[video] Pierwszy w Polsce projekt łączący sztukę, rozrywkę i edukację. Zobacz "Niepospolitą"

10 listopada 2019 r. odbyła się premiera projektu „Niepospolita”. To pierwszy w Polsce taki projekt łączący sztukę, rozrywkę i edukację, na który składa się krótkometrażowy film „Niepospolita”, serwis internetowy (niepospolita.pl), oraz teledysk Adama Barona i Natalii Lubrano Sex Appeal. Wykorzystując fikcyjną fabułę i atrakcyjny format przybliża dokonania wybitnych Polaków z okresu II Rzeczpospolitej, którzy dzięki determinacji i talentom odbudowali i na nowo scalili polskie państwo. Wszystkie materiały dostępne w kilku językach są za darmo, dla widzów z Polski i zagranicy.
 [video] Pierwszy w Polsce projekt łączący sztukę, rozrywkę i edukację. Zobacz "Niepospolitą"
/ Fundacja Promocji Rozwoju
„Niepospolita” to krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Jest to opowieść o ludziach, uczuciu, wielkości i entuzjazmie tamtych czasów.

Film opowiada o ważnych i ciekawych postaciach w przedwojennej Polsce, która, w ciągu 20 lat podniosła się z porozbiorowego chaosu stając się krajem dynamicznego rozwoju, perspektyw i śmiałych planów na przyszłość.

Niepospolity format
Twórcom przyświecała idea pokazania historii w nowoczesny i popkulturowy sposób – atrakcyjny dla młodych ludzi, przyzwyczajonych do szybkości i zwięzłości przekazu. Dlatego nie brakuje w nim scen o charakterze humorystycznym, a podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona, Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza.

Niepospolita fabuła
Tadeusz Dołęga-Mostowicz (niezwykle popularny przedwojenny pisarz) na polecenie potentata wydawniczego - Melchiora Wańkowicza, wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce A.D. 1939. Celem jest stworzenie reportażu o najbardziej wpływowych ludziach, dla właśnie powstającej polskiej telewizji. Początkowa niechęć między Tadeuszem, playboyem i bonvivantem a Dianą powoli zamienia się w uczucie, które znajduje swój tragiczny finał.

Niepospolici bohaterowie
Towarzysząca filmowi strona internetowa projektu „Niepospolita” wykonana na wzór portalu plotkarskiego z tamtych czasów, prezentuje bohaterów oraz ciekawostki o epoce, w tym m.in.:

·        postać Tadeusza Dołęgi-Mostowicza – wybitnego pisarza i felietonisty,

·        emancypację Polek w czasach II Rzeczypospolitej,

·        osiągnięcia sportowe

·        i wiele innych inspirujących postaci i zjawisk z czasów II Rzeczypospolitej.

Informacje na stronie dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej. Wkrótce również niemieckiej.

Film jest dostępny w internecie poniżej:1.      a także na stronie: http://niepospolita.pl/?lang=en
2.      Vimeo: https://vimeo.com/370830139

W telewizji:

12 listopada, godz. 19.00 – TVP Kultura


Projekt został zrealizowany przez Fundację Promocji Rozwoju, której celem jest komunikacja osiągnięć rozwojowych i gospodarczych Polski.

źródło: informacja prasowa

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura