REKLAMA

Wicepremier Morawiecki chce walczyć ze smogiem. Proponuje tańszy prąd oraz badanie spalin w samochodach

Według RMF FM, wicepremier swoje propozycje zaprezentuje dziś na posiedzeniu rządu. Dziennikarze radia dotarli do propozycji przygotowanych przez dowodzony przez Mateusza Morawieckiego Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, który na prośbę premier Beaty Szydło, zajął się znalezieniem sposobów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza.
 Wicepremier Morawiecki chce walczyć ze smogiem. Proponuje tańszy prąd oraz badanie spalin w samochodach
Pixabay.com/CC0
Co proponuje zespół Morawieckiego?

Pierwszą zmianą, która miałaby poprawić obecną sytuację, byłoby wprowadzenie wymogu stopniowego podłączania miejskich i podmiejskich domów do sieci ciepłowniczej centralnego ogrzewania tak, żeby nie trzeba było instalować pieców w domach.

Na wsiach z kolei, propozycja przewiduje radykalnie obniżenie ceny prądu, co ma zachęcać do instalowanie pieców elektrycznych.

A czego się mogą spodziewać właściciele samochodów?

Wicepremier Morawiecki chce, by stacje kontroli pojazdów miały obowiązek dokumentowania jakości spalin, a policjanci obowiązkowo badali zanieczyszczanie środowiska przez samochody.

W propozycjach wicepremiera pojawił się także się także pomysł wprowadzenia częściowego zakazu wjazdu do niektórych części miast oraz obniżenie podatków na samochody elektryczne i hybrydowe.

źródło: RMF FM
 

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura