Francja: Kardynał Sarah zablokował święcenia kobiety, która zmieniła płeć

Kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego ujawnił skandal, jaki miał miejsce w jednym z francuskich seminariów. Do seminarium przyjęto kobietę, która po tzw. zmianie płci uważała się za mężczyznę.
wikimedia commons Francja: Kardynał Sarah zablokował święcenia kobiety, która zmieniła płeć
wikimedia commons / wikimedia creative commons

O tym przypadku kardynał Sarah poinformował podczas spotkania z wiernymi w Mediolanie, gdzie purpurat mówił o znaczeniu modlitwy odwołując się m.in. do papieża seniora Benedykta XVI. 
– Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła – powiedział.
Chwilę później kard. Sarah ujawnił skandal, który miał miejsce w jednym z francuskich seminariów. Na formację przyjęto kobietę, która wcześniej przeszła operację zmiany płci i chciała zostać księdzem.
– Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu. Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu – powiedział kardynał.


ppi
Źródło: PCh24, vatican news


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe