Trzaskowski: „W sobotę rano ścieki popłyną do Czajki”. Koszty usuwania skutków awarii to 39 mln zł

W sobotę rano miejskie ścieki popłyną naprawionym rurociągiem – oświadczył na dzisiejszej konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 Trzaskowski: „W sobotę rano ścieki popłyną do Czajki”. Koszty usuwania skutków awarii to 39 mln zł
/ screen YouTube
Rafał Trzaskowski oznajmił, że wymienionych zostało 106 metrów zepsutego rurociągu.

Prezydent Warszawy poinformował, że przełączenie rurociągu tymczasowego na kolektory nastąpi z piątku na sobotę, z 15 na 16 listopada. – Dlatego, że wtedy mamy najmniejszą objętość ścieków – zaznaczył.
 

W kolejny weekend wojsko zdemontuje most pontonowy, po 20 listopada będziemy mogli odbyć ostatni sztab, który podsumuje i zakończy ten proces


– dodał Trzaskowski.

Zdaniem prezydenta Warszawy, potwierdzają się informacje o tym, że głównymi były problemy związane przede wszystkim z wykonaniem kolektora. – Również pojawiały się problemy w fazie projektowej, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów – stwierdził prezydent.

Trzaskowski został także zapytany o koszty usuwania skutków awarii, które dotychczas wyniosły 39 milionów złotych. – Tak jest z każdą awarią. Tak to bywa, że koszty mogą się zwiększyć, w związku z tym, że nam wszystkim zależy, żeby doprowadzić do sytuacji jak najbardziej bezpiecznej – stwierdził. Koszty mogą jeszcze nieznacznie wzrosnąć, a raport wyjaśniający przyczyny ma być gotowy do końca roku.

Źródło: twitter.com/rmf24.pl
kpa

#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe