[video] Krysztopa w TVP Info: PiS ma problem, bo odsłoniło „prawą flankę” Konfederacji
![[video] Krysztopa w TVP Info: PiS ma problem, bo odsłoniło „prawą flankę” Konfederacji](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/e8352712-0da9-471a-95cc-b5ff5296b110/39572.jpg?p=article_hero_mobile)
Gościem rozmowy na antenie TVP Info był redaktor naczelny portalu Tysol.pl Cezary Krysztopa, który skomentował obecną sytuację polityczną obozu Zjednoczonej Prawicy.
Zdaniem Krysztopy jednym z problemów, z którym będzie musiało się borykać Prawo i Sprawiedliwość, jest odsłonięcie "prawej flanki" na rzecz Konfederacji. - To się stało w wyniku pewnego rodzaju obojętności PiS w zakresie postulatów konserwatywnych - twierdzi dziennikarz. Według redaktora PiS "w warstwie czynów" jest tu znacząco słabszy niż w warstwie retorycznej.
- uważa Cezary Krysztopa.
Według redaktora naczelnego Tysol.pl Prawo i Sprawiedliwość, za sprawą poszukiwania tzw. elektoratu środka, zdobyło ponad 3 miliony nowych wyborców, ale nie przełożyło się to na liczbę mandatów w Sejmie IX kadencji, stało się to na skutek odsłonięcia "prawej flanki" pozwoliło dostać się do parlamentu Konfederacji.
- stwierdził dziennikarz.
Źródło: TVP Info
kpa
Oddanie komisji rodziny i polityki społecznej, tej dysponującej projektem zatrzymaj aborcję nie jest dobrym prognostykiem
- uważa Cezary Krysztopa.
Według redaktora naczelnego Tysol.pl Prawo i Sprawiedliwość, za sprawą poszukiwania tzw. elektoratu środka, zdobyło ponad 3 miliony nowych wyborców, ale nie przełożyło się to na liczbę mandatów w Sejmie IX kadencji, stało się to na skutek odsłonięcia "prawej flanki" pozwoliło dostać się do parlamentu Konfederacji.
PiS jest w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony chce utrzymać elektorat, który zdobyło, a z drugiej strony chce znów pozyskać elektorat konserwatywny. Musi zrealizować nie do końca kompatybilne ze sobą cele
- stwierdził dziennikarz.
Pani redaktor @tvp_info czekała na jakieś zachwyty co do nowo powołanego rządu @MorawieckiM a tu @cezarykrysztopa z @Tysol przewiduje duży kłopot @pisorgpl z utrzymaniem dotychczasowego poparcia z powodu "prawej flanki" @KONFEDERACJA_ po odejściu PISu od ideałów konserwatywnych. pic.twitter.com/OHfI48TQLm
— Bob Gedron (@Bob_Gedron) November 14, 2019
Źródło: TVP Info
kpa

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 14.11.2019 17:28
Komentarze
Nie ufajmy zanadto byłym
15.08.2026 21:02

Komentarzy: 0
Rozwód, w tym rozwód polityczny, nie jest końcem dramatu. On jest tylko kolejną fazą, wejściem dramatu na inny, często znacznie bardziej nieprzyjemny poziom. Taki, na którym negatywne emocje bardzo ciężko już skontrolować.
Czytaj więcej
„Czarni kopacze” profanują mogiły polskich ofiar? Kaczyński: będziemy domagać się reakcji
14.08.2026 17:43

Komentarzy: 0
Nielegalne wykopaliska na terenach dawnych polskich wsi w Galicji Wschodniej mają prowadzić do profanowania miejsc pochówku i rabowania przedmiotów należących do zmarłych. O sprawie poinformował Jarosław Kaczyński, który zapowiedział interwencję u najważniejszych władz państwowych, w tym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Czytaj więcej
Morawiecki wraz z 39 politykami wyrzuceni z PiS. Sąd Dyscyplinarny podjął decyzję
13.08.2026 20:30

Komentarzy: 0
Spór wokół klubu Rozwój Plus znalazł rozstrzygnięcie na poziomie partyjnego sądu dyscyplinarnego. Koleżeński Sąd Dyscyplinarny PiS zdecydował o wykluczeniu z partii 40 parlamentarzystów, którzy opuścili klub PiS i dołączyli do nowego klubu. Wśród nich jest były premier Mateusz Morawiecki. Zainteresowani mają siedem dni na odwołanie.
Czytaj więcej
Co rozłam w PiS oznacza dla Tuska? Nowy sondaż pokazuje różnicę
11.08.2026 09:12

Komentarzy: 0
United Surveys by IBRiS sprawdziło, jak wyglądałoby poparcie dla partii w dwóch wariantach: przy wspólnym starcie PiS i środowiska Mateusza Morawieckiego oraz przy samodzielnym starcie Rozwoju Plus.
Czytaj więcej
Paweł Jędrzejewski: Kto poprze Mateusza Morawieckiego
10.08.2026 22:00

Komentarzy: 0
Polska znajduje się w wyjątkowej sytuacji - nieporównywalnej z niczym w jej ponadtysiącletniej historii. Świat stoi u progu największej rewolucji technologicznej w dziejach, a ten niezwykły moment zbiega się z erupcją polskiej energii - biznesowej skuteczności, innowacyjności, głodu sukcesu i zamożności. Oznacza to bezprecedensowe szanse ekonomicznego rozwoju. Dlatego ugrupowanie polityczne bez obsesji ideologicznej, ale pragmatyczne, racjonalne i stawiające na rozwój, ma szansę na polityczny sukces.
Czytaj więcej