REKLAMA

„Opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni”. Patryk Jaki o rezolucji PE nt. edukacji seksualnej

Parlament Europejski przyjął rezolucję, która potępia Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Europoseł PiS Patryk Jaki skomentował tę decyzję.
 „Opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni”. Patryk Jaki o rezolucji PE nt. edukacji seksualnej
/ fot. screen YouTube
Były wiceminister sprawiedliwości odniósł się do rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski za pośrednictwem mediów społecznościowych. – PE potępił dziś w rezolucji „penalizację edukacji seksualnej w Polsce" – napisał, po czym wskazał cztery istotne błędy.
 

1. Nie ma czegoś takiego w KK w PL
2. PE pomylił autora projektu (obywatelski nie rządowy)
3. PE pomylił też status projektu (nie jest przyjęty)
4. PE pomylił też treści i cel projektu


– oświadczył na Twitterze.
 

Na moją sugestie, że nie czytaliście projektu i w rezolucji są same błędy usłyszałem odpowiedź, „ale posłowie z Polski(PO, Lewica) mówią, że tak jest”. Czyli opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni


– dodał.

Za rezolucją zagłosowało 471 europarlamentarzystów, 128 było przeciw, zaś 57 wstrzymało się od głosu.

Zdaniem Parlamentu Europejskiego proponowany projekt ustawy grozi w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego czy rodzicom, a brak informacji i edukacji na temat seksu i seksualności zagraża bezpieczeństwu młodych ludzi i „czyni ich podatnymi na wykorzystywanie seksualne”.

W październiku, podczas ostatniego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, debatowano nad projektem obywatelskim dotyczącym nowelizacji Kodeksu karnego przygotowanym przez inicjatywę „Stop pedofilii”. Projekt ma na celu zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją.

Sejm skierował do dalszych prac w komisji. Izba odrzuciła wniosek posłów PO-KO o odrzucenie nowelizacji w całości. Za dalszymi pracami głosowało 243 posłów, 150 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Źródło: twitter.com
kpa

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura