REKLAMA

"Skandal w biały dzień". Ile za śmieci zapłaci samotna babcia? Śpiewak o decyzji władz Warszawy

Prezydent Rafał Trzaskowski poinformował w środę, podczas konferencji dot. omawiania założeń budżetu na 2020 r., o podwyżce opłat za odbiór śmieci.
 "Skandal w biały dzień". Ile za śmieci zapłaci samotna babcia? Śpiewak o decyzji władz Warszawy
/ fot. screen YouTube / Onet
– Mieszkańcy domów jednorodzinnych będą płacić za odpady wedle jednej stawki: 94 zł zapłaci jedna osoba i tak samo np. czteroosobowa rodzina – informuje stołeczna „Gazeta Wyborcza”. Jeżeli chodzi o bloki i kamienice, opłata będzie zależna od metrażu. – Singiel i rodzina na 60 m kw. zapłacą 72 zł miesięcznie – czytamy.

Do podwyżki opłat za śmieci odniósł się miejski aktywista, założyciel stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. – Kolejne super wieści – pisze z ironią na Facebooku.
 

Samotna babcia na 60 metrach zapłaci od nowego roku 72 złote miesięczne za odbiór segregowanych śmieci. Za niesegregowane dwa razy tyle


– zauważył Śpiewak.

Jego zdaniem jest to „skandal w biały dzień” – Ratusz nie potrafił i nie chciał sobie poradzić z gospodarką odpadami to teraz koszty przerzuca na ludzi – oświadczył aktywista. Śpiewak twierdzi również, by ratusz „opodatkował deweloperów, nie zwykłych ludzi”.Źródło: facebook.com/wyborcza.pl
kpa

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura