REKLAMA

"Wszyscy powinniśmy apelować do władzy". Nowacka o rezolucji PE potępiającej projekt "Stop Pedofilii"

Parlament Europejski przyjął rezolucję, która potępia Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Polityk PO Barbara Nowacka w rozmowie z portalem Onet.pl skomentowała decyzję europarlamentu.
 "Wszyscy powinniśmy apelować do władzy". Nowacka o rezolucji PE potępiającej projekt "Stop Pedofilii"
/ fot. screen YouTube / Radio Zet
Zdaniem Barbary Nowackiej krytyka ze strony Parlamentu Europejskiego jest słuszna. Zauważa jednak, że krytyka powinna skupić się na obozie Zjednoczonej Prawicy, który daje „wyraźne poparcie” obywatelskiemu projektowi ustawy.
 

Gdy obywatele wnieśli ten projekt, można było mieć jeszcze nadzieję, że PiS zauważy, jaka jest tam bomba. I że nie będzie dalej procedował tak niebezpiecznego i złego prawa. Ale stało się inaczej


– twierdzi Nowacka.

Posłanka uważa, że „teraz wszyscy powinniśmy apelować do władzy, żeby nie wprowadzała w życie przepisów”. Według Nowackiej są one „niezgodne z nauką, zdrowym rozsądkiem i elementarnym poczuciem otwartości społeczeństwa”.

Przypomnijmy, że za rezolucją zagłosowało 471 europarlamentarzystów, 128 było przeciw, zaś 57 wstrzymało się od głosu.

Według Parlamentu Europejskiego proponowany projekt ustawy grozi w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego czy rodzicom, a brak informacji i edukacji na temat seksu i seksualności zagraża bezpieczeństwu młodych ludzi i „czyni ich podatnymi na wykorzystywanie seksualne”.

Źródło: onet.pl
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura