REKLAMA

Kamil Grover: Targowicka Fala dotarła za ocean - czyli o wystąpieniu Bolka w Kongresie USA

Amerykańscy obserwatorzy polityczni doskonale wiedzą, że w Polsce toczy się wojna ideologiczna i kulturowa niezwykle zbliżona do tej jaka rozgrywa się w Stanach. Wiedzą, że Trumpowi i jego zapleczu chodzi o przebudzenie i odrodzenie narodowe, o powrót do wartośći/etosu Ameryki, który zagwarantował wielkość tego kraju (sprawdzona etyka, patriotyzm i wiara) oraz że formacja PISowska walczy o to samo w Polsce
 Kamil Grover: Targowicka Fala dotarła za ocean - czyli o wystąpieniu Bolka w Kongresie USA
/ YT, print screen/Onet
No i od razu na wstępie, należy postawić  otwarte, pytanie, kto Bolkowi to umożliwił ?

Wydaje się nader prawdopodobne, że za tym cyrkiem stoją amerykańscy lewacy (czytaj - Demokraci). Jak wiemy szukają oni wszelkich sposobów aby ustrzelić Trumpa, lub przynajmniej mu zaszkodzić. Ergo, zmniejszyć notowania w okresie poprzedzającym otwarcie kampanii o reelekcję. Nie cofną się przed niczym, podobnie jak nasi Totalni. Zapewne poparcie jakiego udzielił Wałęsa lewicy, czego Demokraci się spodziewali (i nie zawiedli się) nie jest adekwatne do wsparcia Brukseli dla Antypisu. No, ale ziarnko do ziarnka - albo - kropla drąży kamień (jak kto woli) też robią swoje. W każdym razie Antytrampowcy nie pogardzą żadnym ochłapem. Również, jeśli spadnie on z ubeckiego stołu lub z rozdawnictwa człowieka, który z ubecją kolaborował.

Amerykańscy obserwatorzy polityczni doskonale wiedzą, że w Polsce toczy się wojna ideologiczna i kulturowa niezwykle zbliżona do tej jaka rozgrywa się w Stanach. Wiedzą, że Trumpowi i jego zapleczu chodzi o przebudzenie i odrodzenie narodowe, o powrót do wartości/etosu Ameryki, który zagwarantował wielkość tego kraju (sprawdzona etyka, patriotyzm i wiara) oraz że formacja PISowska walczy o to samo w Polsce. Stąd przecież i z tego podobieństwa bierze się ta prawdziwa - odwzajemnione przez nas - sympatia Trumpa do Polski i Polaków.
Żaden z dotychczasowych prezydentów USA nie wyraził tej sympatii, uznania i szacunku równie mocno (pl Krasińskich w lipcu 2017).

Jak wiemy, właśnie te tradycyjne wartości przeszkadzają amerykańskiej (jak i europejskiej) lewicy NAJBARDZIEJ. Są dla niej solą w oku, doprowadzając neomarksistowskich ideologów oraz aktywistów do furii. Nic więc dziwnego, że spodziewane uderzenie Bolka w rządzącą w Polsce formację, przy pomocy równie zakłamanych zarzutów jak te, które przeciwnicy Trumpa kierują pod jego adresem, Demokraci mogli uznać za przydatne.

Wszak PIS 'łamiąc konstytucję' stopniowo wprowadza dyktaturę a nawet faszyzm, podobnie jak Trump poprzez uszczelnianie granic już został obrzucony jeszcze ostrzejszymi inwektywami (nacjonalista, szowinista, ksenofob, rasista  a nawet nazista).

Wniosek nasuwa się następujący:
Otóż Pozłacany Cielec czczony i adorowany jest nie tylko przez naszą opozycję. Na Zachodzie bowiem, wciąż jeszcze żywy jest mit "Wałęsy - Obalacza Komuny". I to pomimo tego, że miażdżące fakty wykazują, że jej sprzyjał i utrwalał jej skamieliny. Zatem jeśli bełkocący Noblista wyduka wyuczone na pamięć frazy o faszyzacji Polski przez obecną władzę, to oczywiście sympatia Trumpa do Dudy oraz całej pisowskiej Polski staje się podejrzana. I oto właśnie chodzi. Nie tylko antytrumpowskiej opozycji, ale i licznym 'amerykańskim' (tylko z siedziby i nazwy) organizacjom, stowarzyszeniom oraz środowiskom opiniotwórczym, od dawna cierpiącym na chroniczną wrogość i awersję do Polski i Polaków - zwaną antypolonizmem.

No i na koniec mała próbka z tekstu, jaki przygotowano Bolkowi na wystąpienie w Kongresie. Niestety Noblista (jak na Noblistę przystało) nie był w stanie całego tekstu zapamiętać i właściwie powtórzyć. Doszło więc do ewenementu. Noblista zajmuje czas kongresmenom, coś tam bełkoce i na zakończenie odsyła do internetowego wydania przemówienia na Fb????!!!. Swój bowiem spicz (jak sam stwierdził) wygłosił na pełnym 'spontanie'. Cóż... My tu w Polsce znamy ten spontan doskonale. Ale niech tam, nie badzmy tacy zazdrośni i podzielmy się naszym "Narodowym Dobrem" (czy raczej Kablem) z innymi. Niech i Amerykanie mają trochę ubawu. Przecież w sumie ich lubimy.

Zatem oddaję 'głos' (internetowy) TW Bolkowi:
"Po udanej rewolucji w naszym kraju i ponad dwudziestu latach pozytywnych przemian politycznych I prawnych, w Polsce pojawiły się zagrożenia, których najzwyczajniej nie przewidzieliśmy. Dzisiaj w naszym kraju łamie się Konstytucję, uchwala się prawa, które podporządkowują rządzącym niezależne instytucje, ogranicza się i atakuje swobodną wymianę myśli”.

P.s. (w tekście wymieniono przykłady naruszania niezawisłości sędziowskiej, których zdaniem Bolka dopuszcza się obecna władza.) 


#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura