REKLAMA

Pożar w piwnicach Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Jedna osoba nie żyje, są ranni

Jedna osoba zginęła w pożarze strzelnicy Dworca Świebodzkiego przy ulicy Robotniczej we Wrocławiu. Ogień objął też kilka tysięcy sztuk amunicji - co chwila słychać było wybuchy. 9 osób jest rannych, jednej nie udało się uratować. Ogień został opanowany, ale strażacy wciąż przeszukują budynek.
 Pożar w piwnicach Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Jedna osoba nie żyje, są ranni
/ pixabay.com

Strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli mężczyznę. Podjęto akcję reanimacyjną, która niestety okazała się nieskuteczna. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł

- powiedział reporterowi RMF FM Krzysztof Marcjan z wrocławskiej straży pożarnej.

Dodał, że strażacy wciąż zajmują się przeszukiwaniem miejsca pożaru, by upewnić się, że nie ma większej liczby poszkodowanych. Ta akcja jest wyjątkowo trudna ze względu na duże zadymienie oraz ogromne ilości amunicji, która znajduje się w piwnicy.

Jak wynika z informacji "Gazety Wrocławskiej", która jako pierwsza poinformowała o pożarze, liczba poszkodowanych może wzrosnąć.

Dworzec Świebodzki został oddany do użytku w 1842 r. W 1991r. dworzec został wyłączony z ruchu kolejowego, a w jego gmachu mieszczą się obecnie teatr, firmy handlowo-usługowe i muzeum kolejek elektrycznych.

/ Źródło:wp.pl, rmf24.pl
 

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura