REKLAMA

Kidawa-Błońska: Te wybory są do wygrania. Wierzę, że w maju zmieni się lokator Pałacu Prezydenckiego

"Teraz zabierze się niepełnosprawnym mówiąc, że da się to emerytom. Znowu dzieli się społeczeństwo, na dodatek do tego dodaje się fundusz pogrzebowy. Jednocześnie podnosi się akcyzę na papierosy i alkohol, co pokazuje, że pieniędzy w budżecie nie ma" - mówiła w "Kropce nad i" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
 Kidawa-Błońska: Te wybory są do wygrania. Wierzę, że w maju zmieni się lokator Pałacu Prezydenckiego
/ screen tvn24.pl

-Jestem przekonana, że te wybory są do wygrania i naprawdę wierzę głęboko, że w maju zmieni się główny lokator Pałacu Prezydenckiego - przyznała.

- mówiła Monice Olejnik polityk PO. Jej zdaniem Polacy chcą zmiany, co pokazały wybory parlamentarne.

Kidawa-Błońska odniosła się także do złożonego przez Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie projektu ustawy likwidującego od 2020 roku górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - tak zwanej 30-krotności ZUS.

Znowu przedsiębiorcy zostaną w dwójnasób opodatkowani. Nie tylko ze swoich pensji będą musieli zapłacić więcej pieniędzy do ZUS-u, ale także jako przedsiębiorcy tych pieniędzy będą musieli zapłacić więcej

- tłumaczyła i dodała, że w jej opinii jest to wyciągnięcie pieniędzy tylko do doraźnych działań tutaj i teraz. "Nie myśli się o tym, co będzie za dziesięć, za piętnaście lat".

W środę grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji, zgodnie z którym jednorazowe roczne świadczenia pieniężne dla emerytów i rencistów będą mogły być finansowane ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Z funduszu mają być też finansowane renty socjalne.

    To jest wielki skandal. W kampanii obiecywano bardzo wiele, 13-tą, 14-tą emeryturę. (...) Stworzono budżet, w którym tych obietnic nie ma


 - powiedziała w TVN24 Kidawa-Błońska.

Przypomniała, że Solidarnościowy Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych stworzono po protestach osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Miał im pomagać łatwiej żyć, łatwiej się leczyć. Teraz zabierze się niepełnosprawnym mówiąc, że da się to emerytom. Znowu dzieli się społeczeństwo, na dodatek do tego dodaje się fundusz pogrzebowy. Jednocześnie podnosi się akcyzę na papierosy i alkohol, co pokazuje, że pieniędzy w budżecie nie ma

- zaznaczyła Kidawa-Błońska.
/ Źródło: TVN24

pec

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura