REKLAMA

MSZ dziękuje Netflixowi: "Doceniamy podejmowanie przez Netflix Polska trudnych i ważnych tematów"

"Dziękujemy za reakcję! Doceniamy podejmowanie przez Netflix Polska trudnych i ważnych tematów. Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną" - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na opublikowane dziś na Twitterze przez Netflix oświadczenie w sprawie serialu dokumentalnego "Iwan Groźny z Treblinki".
 MSZ dziękuje Netflixowi: "Doceniamy podejmowanie przez Netflix Polska trudnych i ważnych tematów"
/ Wikimedia Commons

CZYTAJ TAKŻE: Presja ma sens! Netflix przyznaje się do błędu i obiecuje zamieścić napisy prostujące kłamstwo

W opublikowanym komentarzu na Twitterze kierownictwo Netlixa wskazuje, że "twórcy serialu wykonali istotną pracę oraz badania".

"Wspieramy twórców serialu "The Devil Next Door". Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polską i okupował ją w latach 1939-1945".

- czytamy w komentarzu.

Chwilę później na oświadczenie odpowiedziało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dziękujemy za reakcję! Doceniamy podejmowanie przez @NetflixPL trudnych i ważnych tematów. Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną

- napisano w czwartek na Twitterze MSZ.

 

/ Źródło: Twitter.com

pec


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura