REKLAMA

Wildstein: "Unia krytykuje Polskę za to, że w istnieje tu możliwość składania projektów przez obywateli"

Dziennikarz i publicysta Dawid Wildstein skomentował wczorajszą rezolucję Parlamentu Europejskiego, która potępia Polskę za projekt obywatelskiej ustawy dotyczący edukacji seksualnej.
 Wildstein: "Unia krytykuje Polskę za to, że w istnieje tu możliwość składania projektów przez obywateli"
/ screen yt
Według Parlamentu Europejskiego proponowany projekt ustawy grozi w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego czy rodzicom.

Europosłowie podkreślają również, że brak informacji i edukacji na temat seksu i seksualności zagraża bezpieczeństwu młodych ludzi i „czyni ich podatnymi na wykorzystywanie seksualne”.


Unia krytykuje Polskę za prawo, którego nie ma?
Nie.
Unia krytykuje Polskę za to, że w ogóle istnieje tu możliwość składania projektów przez obywateli.
Przecież nie od dziś "elyty" wiedzą (i brukselskie i polskie) że nie ma nic gorszego dla demokracji, jak prawo głosu obywateli


– napisał na Twitterze Wildstein.

W październiku, podczas ostatniego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, debatowano nad projektem obywatelskim dotyczącym nowelizacji Kodeksu karnego przygotowanym przez inicjatywę „Stop pedofilii”. Projekt ma na celu zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją.

Sejm skierował do dalszych prac w komisji. Izba odrzuciła wniosek posłów PO-KO o odrzucenie nowelizacji w całości. Za dalszymi pracami głosowało 243 posłów, 150 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Źródło: twitter.com
kpa

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura