PiS znajdzie sojusznika w Lewicy? Biejat: Zniesienie 30-krotności nie jest złym pomysłem

– Co do zasady, powinno się znieść 30-krotność, dlatego że w tej chwili to jest po prostu niesprawiedliwe – mówiła na antenie radia TOK FM posłanka Lewicy Magdalena Biejat.
 PiS znajdzie sojusznika w Lewicy? Biejat: Zniesienie 30-krotności nie jest złym pomysłem
fot. screen YouTube / publicystykaTVP
Prawo i Sprawiedliwość może szukać dodatkowych „szabel” w Sejmie ws. projektu zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS, któremu sprzeciwia się sojusznik PiS - Porozumienie Jarosława Gowina. Media spekulują, że projekt może poprzeć Lewica.

Choć w czwartek rano szef Lewicy Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że Lewica projektu nie poprze, to kilka godzin później posłanka Lewicy Marcelina Zawisza zwróciła uwagę, że „pod pewnymi warunkami jest w stanie poprzeć PiS”.

W podobnym tonie wypowiedziała się na antenie radia TOK FM posłanka Lewicy Magdalena Biejat, która uważa, że rozwiązanie „powinno być poparte, ale nie bez wprowadzenia odpowiednich poprawek”.
 

Zniesienie 30-krotności naszym zdaniem nie jest złym pomysłem, natomiast w takim kształcie, w jakim ten projekt trafił pod obrady Sejmu, to wymaga poprawek. I na pewno, jeśli byśmy popierali ten projekt, to na pewno nie bez poprawek, które wprowadzimy


– stwierdziła posłanka Lewicy.

Źródło: rp.pl/tokfm.pl
kpa

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura