Św. Jan Paweł II Doktorem Kościoła?
16.11.2019 16:39

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Rzecznik Konferencji Episkopatu zaapelował o modlitwę i działania na rzecz ogłoszenia św. Jana Pawła II Doktorem Kościoła i współpatronem Europy.
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik zapelował o "modlitwę i działania" na rzecz ogłoszenia św. Jana Pawła II Doktorem Kościoła i współpatronem Europy.
Zdaniem ks. Andrianika, św. Jan Paweł II spełnia trzy warunki, by zostać ogłoszonym Doktorem Kościoła: został ogłoszony przez Kościół świętym, wyróżnia się wyjątkowym stopniem świętości i jego przesłanie teologiczne jest aktualne w każdym czasie.- podaje niedziela.pl,Ks. Rytel-Andrianik zauważył też, że 27-letni pontyfikat papieża Wojtyły przypadł na czas wielkich przemian w Europie i na świecie, ale jego nauczanie nawiązuje do bieżących kwestii, jak godność człowieka od jego poczęcia do naturalnej śmierci, właściwe korzystanie z wolności, godność pracy ludzkiej, towarzyszenie młodym w rozeznawaniu powołania, wartość modlitwy i cierpienia, godność ludzkiego ciała i miłości, rodzina chrześcijańska
Apel o modlitwę w intencji ogłoszenia św. Jana Pawła II Doktorem Kościoła został wystosowany przez rzecznika episkopatu w czasie konferencji pt. "30 lat bez Muru" zorganizowanej w Rzymie przez włoskie stowarzyszenie katolickie Alleanza Cattolica.
CWP/niedziela.pl


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.11.2019 16:39
Komentarze
Nowe, nieoficjalne informacje nt. "kompromisu w PiS"
21.04.2026 18:22
19-latka zagryziona przez psa
21.04.2026 18:03
Niemcy odrzucają wezwania do zawieszenia umowy handlowej między UE a Izraelem
21.04.2026 17:39

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal France24, Niemcy odrzuciły we wtorek wezwania innych państw członkowskich UE do zawieszenia umowy o współpracy bloku z Izraelem ze względu na obawy dotyczące postępowania Izraela w Gazie, Libanie i na Zachodnim Brzegu. Hiszpania i Irlandia przedstawiły propozycje zawieszenia umowy, ale Niemcy stwierdziły, że byłoby to „niewłaściwe".
Czytaj więcej
IPN odnalazł nieznaną zbiorową mogiłę na Wołyniu
21.04.2026 17:22

Komentarzy: 0
Na terenie dawnego gospodarstwa Strażyca w Woli Ostrowieckiej, w miejscu, gdzie ukraińscy nacjonaliści w sierpniu 1943 r. dokonali zbiorowego mordu na Polakach, odnaleziono nieznaną dotychczas mogiłę zbiorową — poinformował we wtorek IPN.
Czytaj więcej
CBA zabezpieczyło dokumentację Priorytetowego Programu Czyste Powietrze
21.04.2026 17:07

Komentarzy: 0
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury Europejskiej zabezpieczyli dokumentację w kilkunastu urzędach administracji publicznej na terenie całej Polski. Czynności mają związek ze śledztwem w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zajmujących się Priorytetowym Programem Czyste Powietrze.
Czytaj więcej

