Ciekawe. Sędzia Bojarczuk, który uniewinnił Najsztuba, na liście "sędziów wolności" OKO press

Jak pisaliśmy w czerwcu, sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku drogowego. Ucierpiała wtedy na pasach 77-letnia kobieta. Dziennikarz nie miał prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał kolejny, tym razem prawomocny wyrok w sprawie. Uniewinniający. Wyrok wydał sędzia Piotr Bojarczuk
 Ciekawe. Sędzia Bojarczuk, który uniewinnił Najsztuba, na liście "sędziów wolności" OKO press
/ screen YouTube
Co ciekawe sędzia Piotr Bojarczuk znajduje się na liście "sędziów wolności" OKO.press w kategorii "SĘDZIOWIE, KTÓRZY WYDALI WYROKI W ZGODZIE Z PRAWEM I SUMIENIEM, ALE WBREW OCZEKIWANIU WŁADZY":

Piotr Bojarczuk, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie 11 września 2018 r. utrzymał w mocy postanowienie o umorzeniu postępowania wobec obwinionego o zakłócanie niezakazanego zgromadzenia (XI W 4168/17).

3 grudnia 2018 r. prawomocnie uniewinnił Władysława Frasyniuka od zarzutu wprowadzenia policjanta w błąd przy legitymowaniu. Uznał, że jest niewinny, bo nie został uprzednio przez policjanta poinformowany, że jest poddawany czynności legitymowania, i że za podanie nieprawdziwych informacji grozi mu odpowiedzialność (X Ka 1218/18).


- czytamy na OKO.press

Źródło: OKO.press


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe