REKLAMA

Konfederacja chce złożyć wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów

Wczoraj rząd Mateusza Morawieckiego otrzymał od Sejmu wotum zaufania. Konfederacja jednak chce już odwołania ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.
 Konfederacja chce złożyć wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów
/ fot. screen YouTube / Grzegorz Braun
Głównym powodem, który ma uzasadniać wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów ma być… nieznajomość Tadeusza Kościńskiego.

We wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun stwierdził, że „pan minister Kościński jest człowiekiem, którego znamy jedynie z niezbyt obszernej notki w Wikipedii i paru występów publicznych”. Zdaniem polityka koła Konfederacji to za mało.
 

W tych sprawach potrzebujemy minimum zaufania. Niech się przedstawi, niech opowie o sobie coś więcej, o swoich sukcesach. Dowiedzmy się, kto kogo rodzi i kto przychodzi


– uważa Grzegorz Braun.

Z kolei inny z posłów Konfederacji Jakub Kulesza dodaje, że „wiemy tylko, że (Kościński – przyp. red.) chce zlikwidować w Polsce obrót gotówkowy”. – Będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Kościńskiego – stwierdził.

Tadeusz Kościński urodził się w Londynie i jest absolwentem Goldsmith’s University of London. To także wieloletni znajomy premiera Mateusza Morawieckiego. Znają się z Banku Zachodniego WBK, którego premier był prezesem.

Źródło: money.pl
kpa
Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura