REKLAMA

WP: "15 mln Polaków chce dalszych protestów przeciw PiS" Jak to policzyli? + komentarze internautów

14,7 mln Polaków chce kontynuacji protestów przeciw PiS, z czego 8,6 mln opowiada się za ich radykalizacją. Konfliktów ma dość elektorat Kaczyńskiego, który niemal w całości chciałby, żeby protesty się skończyły - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press - pisze w artykule podpisanym przez Natalię Durman na swojej stronie głównej Wirtualna Polska. Jak to policzyli? Szczególnie, że na demonstracjach KOD bywał ostatnio od kilkunastu do maksymalnie kilkuset osób?
 WP: "15 mln Polaków chce dalszych protestów przeciw PiS" Jak to policzyli? + komentarze internautów
/ screen WP.pl
Teraz pytanie, co tak naprawdę wynika z sondażu?

Odpowiedzi "za" i "przeciw" rozłożyły się mniej więcej po równo. 45 proc. badanych chciałoby zaprzestania protestów, 48 proc. - ich kontynuacji. Oko.press zwraca jednak uwagę, że z tych, którzy chcą kontynuacji, po 14 proc. badanych opowiedziało się za radykalizacją oraz zwiększeniem liczby protestów. Protestu "jak do tej pory" chce 20 proc. badanych. 


Przeciwni radykalizcji są oczywiście starzy niewykształceni z mniejszych ośrodków...

Zaprzestania protestów chcieliby częściej najstarsi - 56 proc. wśród osób 60 plus, rzadziej najmłodsi (18-24 lata - 32 proc.). Najczęściej spokoju chcieliby też mieszkańcy wsi (55 proc.), najrzadziej dużych miast (34 proc.) (...) Kolosalne - jak podkreśla oko.press - są różnice geograficzne. Na wschodzie kraju zaprzestania protestów chce aż 63 proc. osób, na zachodzie - tylko 24 proc. 

Clou. Jak to policzyli:

Jak procenty wyglądają w przełożeniu na liczby? 13,7 mln Polaków i Polek ma antyrządowych protestów dość, 14,7 mln chciałoby ich kontynuacji - z czego 8,6 mln chciałoby, żeby były mocniejsze (4,3 mln jest za tym, by było ich więcej, a tyle samo za tym, by były bardziej zdecydowane). I na koniec najlepsze, sondaż przeprowadzono u szczytu "puczu" na próbie 1003 osób: 

Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono w dniach 19-21 grudnia na reprezentatywnej, 1003-osobowej grupie metodą wywiadu telefonicznego CATI.


Mniej więcej w tym czasie pod sejmem liczba protestujących wahała się od kilkunastu do kilkuset w dniach największej gorączki

Jak ten artykuł komentują czytelnicy Wirtualnej Polski? (cytujemy najwyżej oceniane komentarze)

~NIE PLATFORMIE: Sondaż na 1003 osobowej grupie dał 15 milionów chętnych do dalszych rozróbek ,walnijcie się w te głupie łby pacany.

Belon: Komus bardzo zalezy aby w Polsce byl balagan i upadek demokracji .Trzeba miec wyjatkowo zla wole aby robic taki sondaz .A jego wyniki to zwykla manipulacja ...

podatnik: Takich propagandowych bzdur już dawno nie czytałem. Czas na radykalne zmiany w kodeksie karnym.

zuza: Przecież to jawne nawoływanie do rozruchów. Gdzie są służby?

zibi: Myślę że co niektórych powinien odwiedzić Prokurator.

Janusz bez wąsów: "15 mln Polaków chce".... a 250 tys. KOD-aków ciągle protestuje na ulicach Warszawy.

ONA: OJ JAK TE SŁUGUSY PLATFORMERSKIE TO OBLICZYŁY , SZKODA ZE NIE PODALI PO PRZECINKU.. 8 MLN 120TYS I 1 CZŁOWIEK. SMIESZNI LUDZIE

hex: 50 milionów, idzcie na całosć!

QQQQ1: Propaganda w stylu Gebelsa, chociaż i ten mógłby się uczyć.

wyborca: nie 15 mln a 480 osób, chyba ktoś liczyć nie umie

~wetg: === Latalem przez 10 lat na takie "sondaze". Za 120 zeta bylem przez 3 godziny, ksiegowym, dyrektorem drukarni, wyborca PO, muzykiem, gornikiem, posiadaczem fiata, rencista, nauczycielem i mialem odpowiedzi na wszystkie wczesniej znane pytania! Takze wasze "sondaze" mozecie se wsadzic baaardzo gleboko!

Jaga: nie no WP ???? HALO? co wy puszczacie za chłam na swojej stronie ?

Szukaliśmy jakchś popularnych komentarzy z poparciem dla tezy postawionej przez Wirtualną Polskę, ale nie znaleźliśmy, Najwyraźniej sama redkacja WP uznała, że przesadzili, ponieważ tytuł na stronie głównej brzmi już inaczej. O, tytuł w samym artykule również jest już zmieniony, ale przetrwał w linku.

Źródło: Wirtualna Polska

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura