Raport żydowskiej organizacji: Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata. Mocny komentarz Cosic

Według Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL) Polska należy do krajów, w których postawy antysemickie są najbardziej rozpowszechnione.
fot. screen TVP
Niemal co drugi Polak jest antysemitą – twierdzą autorzy badania. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma mieć antysemickie uprzedzenia. Zaraz za Polską z 47 proc. sklasyfikowano Republikę Południowej Afryki, z 46 proc. Ukrainę oraz Węgry - 42 proc.

W jaki sposób ustalano antysemickie poglądy respondentów? Za pomocą jedenastu stwierdzeń, do których musieli odnieść się pytani określając czy są fałszywe lub prawdziwe.

To m.in. „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami”, „Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu", "Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu", czy "Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA”.

Szczególnie jedno stwierdzenie wzbudziło duże emocje wśród Polaków – „Żydzi mówią za dużo tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu”. 74 proc. respondentów zgodziło się z tą tezą.

– Tak. Polska, w której w przeciwieństwie do np Nieniec czy Francji, nie doszło do morderstw na tle antysemickim jest „najbardziej antysemickim krajem” – stwierdziła na Twitterze korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosic.
 

Ciekawe kiedy autorzy podobnych raportów zrozumieją, że imputowanie antysemityzmu może tworzyć prawdziwy antysemityzm


– dodała.
Źródło: o2.pl/dorzeczy.pl
kpa


Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: