Burza po nocnym głosowaniu. Terlecki: "Jeden poseł płakał, że nie mógł oddać głosu"

Trwa dyskusja po tym, co wydarzyło się dzisiejszej nocy na sali sejmowej. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kontrowersje budzi fakt, że stało się to po tym, jak usłyszała od jednej z posłanek PiS: "Trzeba anulować, bo my przegramy".
Zdaniem Marszałek Sejmu to posłowie Platformy jako pierwsi prosili o powtórzenie głosowania z powodu niedziałających kart do głosowania.
Opozycja z kolei atakuje PiS. Zdaniem przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki "nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu, nad tym, że większość rządząca w razie niepowodzenia głosowania może po prostu takie głosowanie anulować".
- dodał polityk opozycji.
Do sprawy odniósł się także polityk PiS wicemarszałek Ryszard Terlecki. Poseł partii rządzącej przyznał, że było "niezręcznie". Dodał jednak, że marszałek Witek "chciała, by każdy miał prawo zagłosować". - Jeden poseł płakał, że nie mógł oddać głosu. Źle zagłosował i poszedł z tym do marszałek - dodał.
Zwrócił także uwagę na to, że obóz rządzący nie bał się przegranej i chodziło jedynie o problem z głosowaniem.
- stwierdził wicemarszałek Sejmu.
Źródło: wp.pl/onet.pl
kpa

Opozycja z kolei atakuje PiS. Zdaniem przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki "nie może być tak, że przejdziemy do porządku dziennego nad łamaniem prawa, nad łamaniem zasad parlamentaryzmu, nad tym, że większość rządząca w razie niepowodzenia głosowania może po prostu takie głosowanie anulować".
Przygotowaliśmy wniosek o odwołanie marszałka Sejmu z tej funkcji
- dodał polityk opozycji.
Do sprawy odniósł się także polityk PiS wicemarszałek Ryszard Terlecki. Poseł partii rządzącej przyznał, że było "niezręcznie". Dodał jednak, że marszałek Witek "chciała, by każdy miał prawo zagłosować". - Jeden poseł płakał, że nie mógł oddać głosu. Źle zagłosował i poszedł z tym do marszałek - dodał.
Zwrócił także uwagę na to, że obóz rządzący nie bał się przegranej i chodziło jedynie o problem z głosowaniem.
Przewaga nasza była na tyle bezpieczna, że nie było takiego zagrożenia, żebyśmy głosowanie przegrali
- stwierdził wicemarszałek Sejmu.
Źródło: wp.pl/onet.pl
kpa

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 22.11.2019 13:16
Komentarze
Upokorzenie Niemiec. Berlin przegrał ważne głosowanie
04.06.2026 10:59
Tusk ma problem. Jest nowy sondaż
31.05.2026 19:23
Tusk odmówił przyjęcia podpisów ws. obrony szpitala w Lesku
29.05.2026 11:41

Komentarzy: 0
Przed Sejmem trwa protest w obronie Szpitala Specjalistycznego w Lesku, któremu grozi zamknięcie. Podczas posiedzenia Sejmu w centrum sprawy znalazł się premier Donald Tusk, któremu poseł Marcelina Zawisza próbowała przekazać niemal 6 tys. podpisów zebranych przez mieszkańców. Szef rządu nie wiedział, jak się zachować, i przez dłuższą chwilę nie reagował na próby nawiązania kontaktu.
Czytaj więcej
Opuści koalicję i przejdzie do opozycji? Zaskakujące wieści
28.05.2026 18:00
Karol Nawrocki z lepszym wynikiem niż Sejm. Fatalne notowania większości rządzącej
25.05.2026 12:43

Komentarzy: 0
Najnowszy sondaż CBOS pokazuje wyraźny problem większości sejmowej. Oceny pracy Sejmu ponownie się pogorszyły, a liczba krytycznych opinii zdecydowanie przewyższa pozytywne. Na tym tle lepiej wypada prezydent Karol Nawrocki, którego działalność częściej oceniana jest dobrze niż źle.
Czytaj więcej


