Bosak: „Marszałek Sejmu niepotrzebnie wykreowała użytecznego newsa”

Trwa dyskusja po tym, co wydarzyło się dzisiejszej nocy na sali sejmowej. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak podzielił się na Twitterze swoją opinią na ten temat.
 Bosak: „Marszałek Sejmu niepotrzebnie wykreowała użytecznego newsa”
fot. screen YouTube
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek anulowała głosowanie ws. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kontrowersje budzi fakt, że stało się to po tym, jak usłyszała od jednej z posłanek PiS: "Trzeba anulować, bo my przegramy”.

Zdaniem Marszałek Sejmu to posłowie Platformy jako pierwsi prosili o powtórzenie głosowania z powodu niedziałających kart do głosowania.

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że marszałek Elżbieta Witek „niepotrzebnie wykreowała newsa użytecznego dla opozycji totalnej”. Jego zdaniem nic nie zmieniłoby się, gdyby Witek ogłosiła wyniki i na wniosek posłów przeprowadziła reasumpcję. – Wynik byłby identyczny i nie byłoby żadnych podstaw do jakichkolwiek wątpliwości – dodał.
Dużo krytyczniej sytuację oceniają politycy opozycji. Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział, że został przygotowany wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. Jego zdaniem niedopuszczalnym jest przejście do porządku dziennego, kiedy „łamie się prawo i zasady parlamentaryzmu”.

Ostatecznie do Krajowej Rady Sądownictwa Sejm wybrał czterech posłów PiS – Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego. Kandydatury Kamili Gasiuk-Pihowicz (KO) i Joanny Senyszyn (Lewica) nie uzyskały poparcia parlamentarzystów.

Źródło: twitter.com
kpa


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura