Lewica składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałek Elżbietę Witek

– Żądamy ujawnienia wyników tego głosowania. Pierwszego głosowania, którego nie mieliśmy szansy poznać – mówi na briefingu prasowym przed Prokuraturą Rejonową Warszawa Śródmieście rzeczniczka Lewicy Agnieszka Żukowska.
 Lewica składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałek Elżbietę Witek
fot. screen YouTube
Lewica złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Chodzi o sytuację, która zdarzyła się dzisiejszej w nocy w Sejmie. Marszałek Sejmu Elżbieta anulowała głosowanie ws. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa. Kontrowersje budzi fakt, że stało się to po tym, jak usłyszała od jednej z posłanek PiS: "Trzeba anulować, bo my przegramy”. Jej zdaniem to posłowie Platformy Obywatelskiej jako pierwsi poprosili o powtórzenie głosowania z powodu niedziałających kart do głosowania.

– Żądamy ujawnienia wyników tego głosowania, pierwszego głosowania, którego niestety nie mieliśmy szansy poznać. Ja drugi raz nie głosowałam – stwierdziła rzeczniczka Lewicy Anna-Maria Żukowska.
 

W związku z tym mamy wielką prośbę do pani marszałek, żeby uniknąć postępowania karnego, ma pani jeszcze szansę w tej chwili


– mówiła rzeczniczka.

Szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski stwierdził z kolei, że zdarzyła się „rzecz bezprecedensowa”. – Takie rzeczy mogą się zdarzać na Ukrainie, Białorusi, państwach które przez lata nie były demokratycznymi – dodał.
Źródło: 300polityka.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura