REKLAMA

Rusza odstrzał dzików w lasach Gdańska. Czy tym razem temat rozpala media do czerwoności? Sprawdziliśmy

Łzawe historie o słodkich warchlakach i prośnych lochach, akcje zamiany zdjęć w mediach społecznościowych, wydania specjalne i dziesiątki artykułów w “opiniotwórczej” prasie - rozdmuchanej do rozmiarów absurdu afery z "eksterminacją dzików" przez PiS ze stycznia tego roku nie trzeba chyba nikomu przypominać. Dziś w jakimś sensie temat wraca - lokalne media na Pomorzu podają, że w Trójmieście rusza odstrzał dzików. Tym razem jednak sprawa nie rozgrzewa niektórych mediów - wcześniej tak zatroskanych o los dzików - do czerwoności... 
 Rusza odstrzał dzików w lasach Gdańska. Czy tym razem temat rozpala media do czerwoności? Sprawdziliśmy
fot. Dave Pape - Wikipedia domena publiczna

Do końca tego roku w lasach okalających Trójmiasto odbędą się trzy odstrzały redukcyjne dzików. Odstrzał jest spowodowany m.in. walką z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń


- donosi portal trojmiasto.pl. Z publikacji dowiadujemy się, że odstrzał zostanie przeprowadzony w trzech terminach - tj. w czwartek, 21 listopada, w czwartek, 5 grudnia, oraz w poniedziałek, 23 grudnia - w godz. 7:30-15:30 przez funkcjonariuszy Służby Leśnej oraz inne przeszkolone specjalnie w tym celu osoby.
 

Byliśmy przekonani, że odstrzał dzików to temat, który rozpala niektóre media do czerwoności, głównie stację TVN. Bylibyśmy wdzięczni za linki do tych wszystkich artykułów ze strony TVN24, wywiadów, materiałów dla "Faktów TVN" i całej reszty reportaży z serwisów TVN24, bo nie możemy nic znaleźć. Na pewno przegapiliśmy tę wrzawę. Nie jest przecież tak, że TVN-owi, zwanym największą partią opozycyjną, nie wolno emocjonować się odstrzałem w Gdańsku, ponieważ to Gdańsk.


- komentuje na Facebooku fanpage wyłapujący wpadki dziennikarskie - Nagroda Złotego Goebbelsa. Sprawdziliśmy zatem, jak o odstrzale piszą tzw. "wiodące" media:

TVN - brak informacji
wyborcza.pl - brak informacji
onet.pl - brak informacji
wp.pl - jest krótka informacja nt. pomoru i odstrzału w Gdańsku
oko.press - brak informacji
źródło: trojmiasto.pl, @NagrodaZlotegoGoebbelsa - Facebook

raw

#REKLAMA_POZIOMA#


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura