Jan Śpiewak: Warszawskie inwestycje za czasów HGW były pomysłem Kaczyńskiego

– Kaczyński miał cel, żeby zostać prezydentem Polski, od razu przychodził do Ratusza z taką ideą – mówił w Radiu Wnet Jan Śpiewak.
fot. screen YouTube / Onet

Miejski aktywista, założyciel stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, a także dziennikarz tygodnika „Wprost” Jan Śpiewak był gościem rozmowy na antenie Radia WNET, gdzie poruszył temat „dzikiej reprywatyzacji” w Warszawie, a także odniósł się do prezydenta Warszawy w latach 2002-2005 śp. Lecha Kaczyńskiego.

Zdaniem Śpiewaka Lech Kaczyński przyszedł do Warszawy z konkretnym celem, który organizował mu prezydenturę — budową Muzeum Powstania Warszawskiego.
 

Lech Kaczyński przyszedł do Warszawy i miał pomysł, który mu organizował prezydenturę — budowę Muzeum Powstania Warszawskiego


– mówił Śpiewak.Wymienił także inwestycje takie jak m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Żydów Polskich, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bulwary Wiślane czy remont Krakowskiego Przedmieścia. – To wszystko są jego pomysły – przyznał aktywista. – Jak się spojrzy na te jego pomysłu to, to co robiła potem Hanka (Hanna Gronkiewicz-Waltz – przyp. red.), to wszystko wymyślił Kaczyński – dodał.
 

Z tym że Kaczyński, wydaje mi się, że już wtedy miał cel, aby zostać prezydentem Polski. Od razu przychodził do Ratusza z taką ideą. On wiedział, że Warszawa tonie w korupcji


– stwierdził.

Zdaniem Śpiewaka, prezydentura Kaczyńskiego naniosła się na najgorsze czasy „układu warszawskiego, styku biznesu i grup przestępczych”. – To były czasy, kiedy szefem Rady Miasta był niejaki Tyszkiewicz, który skończył zadźgany nożem we własnym mieszkaniu, który kumplował się z całym środowiskiem pruszkowskim – zaznaczył aktywista. – Mówimy o związkach absolutnie superbliskich związkach grup przestępczych z miastem – dodał.

Źródło: Radio WNET
kpa


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: